10.5 inç Büyüklüğünde iPad Pro’dan Yeni Haberler Var!

Apple’ın merakla beklenen yeni tableti iPad Pro 10.5 ile ilgili yeni gelişmeler ortaya çıkıyor. İşte tüm detaylar.

Apple’ın uzun süredir güncellemediği tablet serisi olan iPad’in 2017 yılında güncelleneceği ve kullanıcılara 3 yeni iPad modelinin tanıtılacağı iddia edilmişti.

Studio Neat’in tesarımcısı olan Dan Provost’ın aktardığı bir habere göre Apple’ın çıkartmayı planladığı 10.5 inç büyüklüğünde yeni iPad Pro’nun ekranı Apple’ın sevilen yeni iPad Modeli iPad Pro’nun ekranıyla aynı çözünürlüklere sahip olacak.

Hatırlanacağı gibi 12.9 inç büyüklüğünde iPad Pro 2732 x 2048 piksel çözünürlüğünde olacak ve piksel yoğunluğu ise iPad Mini ile aynı olacak. Apple’ın 9.7 inç iPad Pro’da 264 ppi piksel yoğunluğu kullanmıştı. Ancak Apple yeni iPad Pro 10.5 modelinde 324 ppi piksel yoğunluğuna olacağı dile getiriliyor.

Dan Provostın bu iddiaları aslında Apple’ın ünlü yöneticilerinden Phill Sciller’ın açıklamalarını baz alıyor. Phill Sciller 2015 senesinde 12. 9 inç büyüklüğünde iPad Pro’yu tanıttığı sırada tabletin genişliğinin 9.7 inç büyüklüğünde iPad ile aynı olacağını söylemişti. Dan Provast ise bu yöntemin iPad Mini’ye de uygulanacağını dile getiriyor.

Apple’a yakınlığıyla bilinen KGI Securities’in analisti olan Ming – Chi Kuo ilk etapta tabletin 10.5 inç ekran büyüklüğüne sahip olacağını dile getirmişti. Yine Apple’a yakınlığıyla bilinen Mac Otakara ise yeni iPad’in 10.5 ya da 10.9 inç büyüklüğünde olacağını söylemişti.

Apple’ın yeni iPad’inin ekran boyutunun ne olacağı bilinmese de yeni iPad’in nisanda tanıtılması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir