2016 Yılının En Güzel Dünya Fotoğrafları

Nasa Uzay İstasyonu Tarafından 2016 Yılı içerisinde çekilen en güzel fotoğrafların yayımlandığı arşivden kareler;

Fotoğraf karesi Temmuz ayında Güney Çin Denizinde oluşan kasırgaların etkisiyle böylesine devasa bir anı oluşturdu.

Fotoğraf 27 Ekim tarahinde Atlas Okyanusunda Çekildi. Atlas Okyanusunun üzerinde batmaya hazırlanan güneşin oluşturmuş olduğu muazzam bir ana tanıklık etmiş olduk. Uluslararası Uzay İstasyonu Nasa tarafından yakalanan bu şaheser tefekkürü hatırlatıyor.

Fotoğraf 2016 yılı 11 Ağustos gününe ait Uzay İstasyonu yetkilileri araştırmaları esnasında Avustralya’nın güneybatısında bulunan göz alıcı ışık şölenine tanıklık etmişler.

2016 Haziran ayı içersinde Atlas Okyanusu‘nu üzerinde objektifler tarafından yakalanan bu kare bulutları anımsatıyor.

Fotoğrafta egzotik ve göz alıcı kare Ağustos ayında Brezilya’nın en büyük nehirlerinden olan Sao Francisco‘nun üzerinden çekildi. Bu nehir başka bir yönüyle de biliniyor. Zira nehrin kıyısı ülkede koruma altına alınan bölgeler arasında bulunuyor.

2016 Eylül ayında yakalanan bu kare Endonezya’da bulunan ve hala aktif olarak varlığını sürdüren Sangeang Yanardağı‘nın tam üzerinde çekildi. Aktif olan yanardağdan çıkan dumanlar fotoğraf karesine net olarak yansımış.

Objektiflere yansıyan bir diğer kare ise 2016 yılı Şubat ayı içerisinde çekildi. Bu kare ise Japonya’da varlığını sürdüren Fuji Yanardağına ait.

2016 Yılı Mart ayında çekilen bu fotoğraf Afrika’da bulunan Namib Çölü‘nde yakalandı. çöl üzerinde dalgaları andıran kum izleri yapay bir fotoğrafı anımsatıyor.

Eylül 2016’da çekilen fotoğraf karesi İran’da objektiflere yansıdı. Fotoğraf karesinde ki yer İran’da bulunan Urmiye Gölü ve göl yatağının zamanla nasıl küçüldüğüne tanıklık ediliyor.

Bu kare 2016 Yılı Mart ayı içerisinde çekildi. Fotoğraf Uzay İstasyonu görevlilerince Dubai üzerinden geçilirken yakalandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir