2017’de çıkacak teknojik ürünler

2016’ın sayılı son saatlerini yaşadığımız bu günlerde yeni yıla ne gibi yeniliklerle gireceğimiz teknoloji meraklılarının şimdiden heyecanlandırdı. Önümüzdeki 2017 yılında akıllı telefonlardan tutun Play Station oyunlarına kadar herkesin heyecanla yeni şeyler bekleyeceği aşikar. Sizlere 2017’de çıkması muhtemel olan teknolojik ürünleri derledik…

 

Mart 2017’de kullanıcılarıyla buluşması beklenen Nintendo’nun hibrit oyun konsolu Nintendo Switch gün yüzüne çıkması bekleniyor.

Teknoloji denince akla ilk gelen markaların başında olan Samsung Gerçeklik gözlüğüyle karşımıza çıkması bekleniyor. Zira Microsoft arttırılmış gerçeklik gözlüğü Hololens’e  aynı zamanda rakip olacak. 2017’nin ilk aylarında MWC fuarında tanıtılması beklenen gerçeklik gözlüğünün henüz teknik özellikleri tanıtılmadı.

2017 Apple kullanıcılarınıda heyecanlandıracak. 10’uncu yılı kutluyor olacak olan İphone’un bu kutlamasıyla birlikte yeni bir modelini tanıtması kuvvetli iddialar arasında, 2017’nin eylül ayında piyasaya sürülmesi beklenen yeni modelin ayrıntıları merak konusu.

2017’nin ikinci yarısında gün yüzüne çıkmayı bekleyen bir diğer teknoloji haberi Tesla’dan 2017’ye girmeden 373 bin ön sipariş verilen Tesla henüz seri üretime geçilmeden dünya toplumunun ilgisini çekmeyi başardı. Tesla’nın yeni modeli olacak olan Tesla Model 3, henüz seri üretime geçilmeden Tesla’nın en başarılı ürünü olduğunu kanıtlar nitelikte.

Güney Kore Teknoloji  devi olan Samsung 2017’de çok iddialı yeni modeliyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Note 7’de ki özellikle patlayan batarya sorunuyla kendini affettirmek için paçaları sıvamış gibi 2017’de karşımıza katlanabilir özellikli ve tasarımıyla dikkatleri üzerine toplamaya çalışan akıllı telefonun patentini yıl içinde alacak.

2017 yılında konsol üzerinde’de önemli gelişmelerin kanıtı olacağınıda Microsoft kanıtladı gibi zira  “ Gelmiş geçmiş en güçlü konsol” tabiriyle dünyaya duyurduğu Project Scorpio yeni yıl içinde karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Microsoft Windows konsollar üzerinde olduğu gibi işletim sistemi içinde yeni güncellemeler getiriyor. Windows 10 için üzerinde çalışmaları süren yankılarınında sürdüğü çok ilginç bir özellikle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Gece Modu özelliğiyle gün yüzüne çıkmayı hedefleyen Windows 10 Blue Light Filter özelliği 2017’nin ilk yarısında Creators Update ile kullanıcılarıyla buluşacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir