Apple Hindistan’da iPhone SE Üretimine Başlıyor!

Apple’ın kısa bir süre önce Hindistan’da iPhone üreteceği iddia edilmişti ve bu iddia doğrulanmıştı. Hindistan’da iPhone SE üretimine başlanıyor!

Bilindiği gibi Çin’in baskısı politikaları Apple‘ı farklı arayışlar içine sokmuştu. Apple’ın tüm ürünlerini üreten Foxconn firması ABD içinde yeni bir tesis inşalarına başlamıştı. Daha önceden de Apple’ın Hindistan’da üretim yapacağı haberleri yapılmış ve bu iddialar Hindistan makamları tarafından doğrulanmıştı. Reuters‘in haberine göre birkaç ay içersinde Hindistan’da akıllı telefon üretmeye başlayacak. Gelen raporlara göre Apple’ın Tayvanlı üretim ortağı olan Wistorn Corp. ile Bangolore güneyinde bulunan Hint teknoloji merkezindeki bir montaj fabrikasında artık Apple’ın iPhone modellerinin üretimine başlanacak.

Apple Hindistan’a Yavaş Yavaş Adım Atacak!

Gelen iddialara bakılırsa Apple Hindistan’da yavaş yavaş üretime başlayacak. Apple ilk olarak iPhone SE modelinin üretimini bu tesiste gerçekleştirecek. iPhone SE’lerin üretimine ise Nisan ayında başlanacak. Apple başlangıçta ilk olarak 300 ile 400.000 adet iPhone SE üretecek. Apple’ın Hindistan’daki yatırımı ise iPhone SE’lerin üretiminin ardından artacak.

Üretilecek Olan iPhone’ların Akibeti Merak Ediliyor!

Gelen son haberlere göre Apple Hindistan’da üretilecek olan iPhone modelleri sadece Hindistan’da satışa çıkacak ancak bu sadece bir iddiadan ibaret. Apple’ın bu konuda nasıl bir yol izleyeceği ise henüz bilinmiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir