Apple Kaybolan AirPods’ları Bulacak!

Apple’ın sevilen yeni nesil kulaklığı olan ve kablosuz olmasıyla ön plana çıkan Apple AirPods’lar artık kolayca bulunabilecek.

Apple’ın çok sevilen teknolojik ürünü olan AirPods’lar tamamen kablosuz olma özelliğiyle ön plana çıkan AirPods kulaklıkları kolayca kaybolabiliyordu. Apple kullacıların bu sorununa sonunda bir çözüm getirdi.

Apple’ın çok sevilen kablosuz kulaklığı AirPods artık kaybolma durumunda kılayca bulunabilecek. Apple diğer cihazları için sunmuş olduğu “Telefonumu Bul” uygulamasına Apple “AirPods’umu Bul” özelliğini getirdi.

AirPods’ların kullanmadığı zaman güvende tutulması ve şarj edilmesini sağlayan özel bir şarj kutusuyla geliyor. AirPods’un bir tekini ya da ikisini birlikte kaybederseniz iPhone’u Bul özelliğini kullanarak Bluetooth kapsamına girmiş olan AirPods’ları kolayca bulabilecek.

AirPods’lar Bluetooth kapsama alanında ve ve bulunabilir durumdaysa aramaya başlanacak yer ilk olarak aygıtınızın çevresi olarak gösteriliyor. Ayrıca iPhone’unumu Bul, uygulamasında AirPods’ların ses çıkartması sağlanabiliyor.

Apple bu özelliği ilk olarak iOS 10.3 Beta 1 sürümünde geleceğini duyurdu. Apple’ın iOS 10.3 sürümünün final sürümünün mart ayında çıkması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir