Apple Orjinal TV İçeriklerini Üretecek!

Teknoloj devi Apple’ın uzun süredir kendi orjinal dizilerini üreteceği konuşuluyordu. Görünüşe göre Apple kendi TV ürünü için orjinal ürünler üretecek.

Apple’ın sevilen ürünlerinden olan Apple TV ülkemizde pek yaygın olmasa da pek çok ülkede kullanılıyor. Saygın haber platformlarından birisi olan The Wall Street Journal’ın haberine göre Apple kendi ürünü olan Apple TV’ye orjinal TV yapımları ve filmleri üretecek. Yani Apple uzun süredir iddia edildiği gibi bu alanda popüler olan dev şirketlerden Amazon Prime ve Netflix’e rakip olacak.

HBO’nun sebilen dizilerinden olan Westworld ve Netflix’in sevilen yapımlarından olan Stranfer Things kalitesinde Apple’da içerik üretecek.

Apple’ın bu alanda yatırım yapacağı aslında daha önceden de anlaşılmıştı. Apple’ın kendi müzik servisi olan Apple Music servisi için son zamanların popüler TV işlerinden olan Carpool Karaoke ile anlaşma sağlayan Apple’ın bu anlamda yapacağı çalışma içinde Hollywood yöneticileriyle yaptığı toplantıların da uzun süredir devam ediyor.

Apple’ın TV uygulaması için sunacağı bu özel içerikleriklerin ne zaman sunulacağı bilinmese de Apple’ın konuyla ilgili olarak ilerleyen zamanlarda bir açıklama yapması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir