Bu Telefonla Tüm Fotoğraf Uygulamaları Rafa Kalkıyor!

Çinli Meitu firması yeni tanıttığı akıllı telefonla birlikte sunduğu selfie uygulamasıyla diğer tüm fotoğraf uygulamalarıyla birlikte selfie odaklı telefonlara meydan okuyor.

Çinli Meitu tanıttığı T8 modeliyle diğer selfie odaklı akıllı telefonlarla birlikte sahip olduğu yazılımla diğer fotoğraf yazılımlarına da meydan okuyor. T8 tahmin edileceği gibi selfie odaklı bir akıllı telefon olduğu için gelişmiş bir selfie kamerasıyla geliyor. Ancak kaliteli selfieler çekmek her akıllı telefon büyük sıkıntı oluşturuyor. Ancak Meitu bu sorunu Magical AI Beutification adındaki bir sistemle ortadan kaldırıyor. Magical AI Beautification yazılımıyla birlikte yüzler otomatik olarak algılanıyor. Bu yazılımla otomatik olarak algılanan yüzün ardından ten rengi analiz ediliyor. Tüm bunların ardından ön dişleri beyazlatma göz altı torbalarını ortadan kaldırma, cildi pürüzsüzleştirme yüze canlılık katma gibi özellikler bu programla birlikte otomatik olarak yapılıyor. Kullanıcılar dilerlerse fotoğraflarına filtreler de ekleyebiliyor. Ayrıca program bunu fotoğrafta bulunan bir kişiye değil tüm kişilere uyguluyor.

Toplu halde çekilen fotoğraflar içinde bulunan her bir yüzü otomatik olarak algılayıp yüzleri algıladıktan sonra bu işlemleri teker teker o karede bulunan her kişi için gerçekleştiren program bunu sadece fotoğraflarda değil gerçek zamanlı videolarda da gerçekleştiriyor. Meitu bu anlamda diğer fotoğraf ve video uygulamalarını rafa kaldırırken bir yandan da kendinizi çok kötü hissettiğiniz o günlerde bile çok dha iyi görünmenizi sağlıyor.

Meitu’nun selfie kamerasıyla dikkat çeken T8 modelinin teknik detaylarına bakıldığında 5.2 inç büyüklüğünde AMOLED ekanla geliyor ve gücünü 2.3 GHz işlemciden güç alıyor. T8 ayrıca 4 GB RAM ile destekleniyor ve 128 GB dahili depolama alanı sunuyor. Ana kamerası 21 megapiksel çözünürlüğüne sahip olan bu akıllı telefon Çin’de 479 dolardan satışa çıktı. Meitu’nun bu yeni akıllı telefonunun ülkemizde satışa sunulması beklenmiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir