Daha Dayanıklı iPhone’lar Geliyor!

Apple’ın yeni iPhone modelleri her zaman merak ediliyor. Bu yılın sonlarına doğru çıkacak olan yeni iPhone modellerinin bir önceki modellere göre daha dayanıklı olacağı ortaya çıktı.

Apple gelecekte piyasaya sunduğu yeni iPhone modelleri ile ilgili yeni bir malzeme tekniği geliştirdiği ortaya çıktı. Gelen son haberlere göre yeni iPhone modellerinde seramik malzeme kullanılacak. Apple’ın seramik gövdeli iPhone’lar için lazer parlatma tekniği kullanacağı düşünülüyor. Apple’ın bu teknikten faydalanacağı ise daha önce almış olduğu patentle ortaya çıktı.

Apple iPhone’larında Yeni Bir Malzeme Kullanacak!

Apple’ın almış olduğu bu patentte lazer kullanılarak bir seramik parçanın parlatılmasının tasarlandığı endüstriyel bir süreç aktarılıyor. Patently Apple sitesi tarafından paylaşılmış olan bir haber de ise Apple yeni iPhone modellerinde cilalı bir yüzey elde etmek için bu yöntemi kullanabilir. Apple bilindiği gibi daha önceden seramik malzemeyi akıllı saati olan Apple Watch’un yeni modelinde kullanmıştı. Apple’ın artık bu malzemeyi yeni iPhone modelleriyle birlikte diğer ürünlerinde de kullanmak istediği dile getiriliyor. Apple’ın bu malzemeyi kullanmaya başlamasıyla birlikte alüminyum gövdeye sahip olan cihazların artık daha dayanıklı ve çizilmeyeceği söyleniyor. Çizilme sorununu ortadan kaldıran bu malzemenin ayrıca Wi-Fi ve hücresel veri sorunlarını da ortadan kaldıracağı düşünülüyor.

Seramikli iPhone Yüksek Fiyatla Gelebilir!

Apple gerekten yeni iPhone modelinde seramik bir malzeme kullanırsa akıllı telefon piyasasının çok daha üstünde bir fiyatla bu iPhone’ları satışa çıkartabilir. Apple iPhone 7‘nin ülkemizde ki başlangıç fiyatının 3.799 TL olduğu düşünülürse seramik malzemeye sahip olan iPhone’un 6 bin TL‘den satışa sunulması mümkün görülüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir