DJI Ünlü Kamera Üreticisi Hasselblad’ı Satın Almak İstiyor!

Son zamanların popüler teknoloji ürünlerinden birisi olan Drone denilince akla gelen ilk üreticilerden olan DJI Drone’larında kullandığı kameraları geliştirmek için önemli bir satın alım gerçekleştirmek istiyor. DJI dünyaca ünlü kamera üreticisi Hasselblad’ı satın almak için çalışmalara başladığını duyurdu!

DJI Ünlü Kamera Üreticisi Hasselblad’ı Satın Alacak!

Ünlü Drone üreticisi olan DJI geçtiğimiz yıl ünlü kamera üreticisi olan Hasselblad‘ın azınlık hisselerini satın alarak öenmli bir ortaklığa imza atmıştı. DJI ve Hasselblad arasında gerçekleştirilen bu ortaklığın ardından DJI fiyatıyla dudak uçuklatan üst düzey drone’unu tanıtmıştı.

DJI Hasselblad’in Azınlıkta Hisselerini Satın Almıştı!

Eğer ki gelen son iddialara doğruysa DJI geçtiğimiz yıl azınlıkta olan hisselerini satın aldığı Hasselblad’ın tüm hisselerini satın almak istiyor. DJI’ın bu sayede şimdilik azınlık hisselerinin olduğu Hasselblad’ın bu satın alımla birlikte çoğunluk hisselerinin sahibi olacak.

Bu iddia gündeme bomba gibi düştü ancak DJI ve Hasselblad bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. DJI’ın sözcüsünün açıklamasına göre DJI ve Hasselblad ortaklığı ile ilgili herhangi bir yeni gelişme şimdilik mevcut değil ve bu firmalar ortaklık çalışmalarına devam ediyor. Ancak teknoloji dünyasında bu tür davraşlarla oldukça sık karşılaşıyoruz ve bu iddialar başta yalanlansa da sonradan doğru çıkıyor.

Bakalım ilerleyen günlerde DJI ve Hasselblad arasında ortaklık anlamında yeni gelişmeler yaşanacak mı ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir