Eski Xiaomi Başkan Yardımcısı Facebook’a Katıldı!

Geçmişte Google Android bünyesinde önemli işler başaran Hugo Barra Facebook’ta işe başladı!

Bir zamanlar Google’ın mobil işletim sistemi Android’in önemli bölümlerinde kilit isimlerinden birisi olan Hugo Barra bu işinden istifa edip Xiaomi’de Başkan Yardımcılığını görevine geçmişti. Xiaomi‘de olan görevinden de istifa eden Hugo Barra şimdi de Facebook’a katıldı.

22 Ocak’ta Xiaomi’den ayrıldığını açıklayan Barra’nın yeni durağı da böylelikle belli olmuş oldu. Xiaomi’de 3 yıl görev yapan Barra’nın yeni adresi böylelikle Silikon Vadisi olmuş oldu. Facebook’un bir süre önce satın almış olduğu Oculus Rift’de dahil olmak üzere Facebok’un tüm VR çalışmalarına öncülük edecek olan Hugo Barra’nın Facebook’a çok şey katacağı kesin.

Bu önemli gelişmenin ardından Hugo Barra, Oculus’un hali hazırda CEO’su olan Brendan Iribe’nin izleyeceği yolun rotasını belirleyecek. Bu hamleyle birlikte Oculus‘un bilgisayar odaklı sanal gerçeklik çabaları ön plana çıkacak. Konuyla ilgili olarak Facebook’un sahibi olan Mark Zuckerberg, Android’in eski yöneticisi olan Barra’nın dünyanın önde gelen mobil işletim sistemlerini geliştirmesine yardımcı olmak için, VR ve AR’nin bir sonraki büyük platform olacağını inandığı için ekibe dahil ettiğini açıkladı. Zuckerberg ayrıca AR ve VR teknolojisi için 10 yılda 3 milyar doların üzerinde yatırım yapacaklarını da açıkladı.

Xiaomi’de önemli işler başaran Hugo Barra‘nın sanal gerçeklik teknolojilerinde ne gibi devrim yapacağını ise ilerleyen süreçte göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir