Facebook Artık Şifrelerde Hata Payını Kabul Edecek!

Sosyal medya denilince akla gelen ilk yer olan Facebook kullanıcıların Facebook’a girerken kullandığı şifrelerde hata payı uygulamasına geçti!

Sosyal medya sitesi Facebook kullanıcıların Facebook’a kolayca erişebilmeleri için kullanıcıların şifrelerini yazması esnasında şifrelerini yanlış yazması durumunda bu durumu hata payı olarak kabul edip kullanıcıların Facebook’a erişmelerine izin verecek.

Facebook Şifrelerde Hata Payına Göz Yumacak!

En büyük sosyal medya platformu Facebook, kullanıcıları büyük bir sıkıntıdan kurtarmak için yeni bir yöntem geliştirdi. Facebook’un bu yeniliği özellikle uzun şifre kullananlar için oldukça faydalı. Facebook hesaplarına erişmek için kullandıkları uzun şifrelerde genelde bir karakteri yanlış yazarsınız Facebook hesabınıza erişemezsiniz. Bunun ardından pek çok kez şifrenizi tekrar girersiniz ve yine başaramaz sinirlenirsiniz.

Sadece Şifrenin Sonuna Yanlışlıkla Eklenen Tek Karakter Kabul Edilecek!

Facebook kullanıcıların şifre durumlarında daha fazla canı sıkılmasın diye kullanıcıların şifrelerinde tek karakterlik hata payı getirdi. Yani kullanıcılar artık şifrelerini yazdıktan sonra son bir karakteri fazla ve yanlış girmeleri durumunda Facebook tarafından kabul edilecek.

Facebook’un bu yeni özelliğini kısaca anlatmak gerekirse; Facebook şifrenizi “123456789” olduğunu düşünelim. Facebook hesabınıza girerken 123456789 yazmak yerine bir kere basmanız gereken 9 karakterine iki kere bastınız ve 1234567899 yazdınız. Geçmişte Facebook bu şifreyi kabul etmiyordu ancak son yenilikle birlikte bu yanlış şifre kabul edilecek.

Facebook’un bu hata payı uygulaması sadece ve sadece şifrelerin sonuna eklenen bir karakteri kapsıyor. Yani şifrenizin sonuna yanlışlıkla iki karakter eklemeniz durumunda Facebook bu şifreyi “hata payı” kapsamına almayacak. Şifrenizin “12345” olması halinde Facebook hata payı kapsamında kabul edeceği şifreler ise;

– 12345b Kabul Edilecek.
– 123b45 – Kabul Edilmeyecek.
b12345- Kabul Edilmeyecek.
– 12345xKabul Edilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir