Facebook Üzerinden Para Transfer Dönemi Başlıyor!

Sosyal medya denilince akla gelen ilk yer olan Facebook şimdide kullanıcılar için çok önemli bir özelliği kullanıma sunuyor. İşte Facebook‘un o bomba özelliği!

Sosyal medya devi Facebook sürekli olarak yeni özelliklerle gelişmeye devam ediyor Farklı alanlarda pek çok özelliği kendi bünyesinde toplamayı amaçlayan Facebook’un yeni hamlesi uluslararası para transferi yapacak olan kullanıcıları memnun edecek gibi duruyor. Facebook çok kısa bir süre içresinde Messenger servisi üzerinden kullanıcıların para transferleri yapmasına izin verecek. Kullanıcılar arkadaşları ya da mail yoluyla yurt içi ya da yurt dışı herhangi bir şey fark etmeksizin transferlerini gerçekleştirecekler.

Facebook elbette ki bu özellik için kendine sıfırdan bir para transfer sistemi kurmayacak. Facebook bu hizmeti kullanıcılara Avrupa’da PayPal kadar çok kullanılan Transferwise Chatbot ile sağlayacak. Bu alanda köklü bir geçmişse sahip olan Fintech’in bir ürünü olan Transferwise ile anlaşan Facebook’un bu hizmeti ne zaman sunacağı ise büyük bir merak konusu.

Son olarak Transferwise 50 ülkeden 1 milyar dolarlık bir para transferini güvenli bir şekilde kullanıcılara sunmuş durumda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir