Fitbit’in Pebble’ı Satın Almak İçin Ne Kadar Ödediği Ortaya Çıktı!

Giyilebilir teknoloji alanında öncü markalardan olan Fitbit bilindiği gibi sürekli olarak yeni satın alımlarla kendini bu alanda geliştiriyor. Fitbit‘in bu anlamda bir başka dev şirket olan Pebble‘ı satın almak için ödediği fiyat belli oldu!

Son yıllarda büyük bir gelişme gösteren giyilebilir teknoloji pazarının öncü şirketlerinden birisi olan ve ürettiği ürünler pek çok kullanıcı tarafından büyük bir beğeni kazanan Fitbit Aralık 2016‘da pazarın bir diğer önemli markalarından olan Pebble’ı satın almıştı. Fitbit Pebble’ı satın aldı almasına ancak bu satın alımda ne kadar para ödediğini açıklamadı. Sonunda Fitbit’in ödediği rakam belli oldu.

Pebble Zararına Satılmış!

Gelen verilere göre Fitbit, Pebble’ı 23 milyon dolar‘a satın almış. Aralık ayında gerçekleşen bu satışın ardından fiyat olarak 34 ila 40 milyon dolar arasında bir rakamdan söz ediliyordu. buna dayanak olarak Pebble‘ın 2015 yılında Kickstarter üzerinden 20.3 milyon dolar toplaması gösterilmişti. Ancak görünen o ki Pebble sadece borçlarından kurtulmak adına Fitbit’e çok uygun bir fiyattan satılmış.

Bakalım Fitbit’in bundan sonraki hamlesi ne olacak ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir