Galaxy Note 7’nin Sevilen Özelliği Galaxy S7 Modellerine Geldi!

Samsung’un yeni amiral gemisi olacak olan Galaxy S8 modeli her ne kadar merak edilse de Samsung bir önceki amiral gemisine yeni özellikler getirmeye devam ediyor.

Samsung’un Note serisinin en önemli akıllı telefonlarından olan Galaxy Note 7 modeli bilindiği gibi bataryasında meydana gelen sorunla nedeniyle toplatılmıştı. Pek çok önemli ve sevilen özelliklerle gelen Galaxy Note 7 piyasadan çekildikten sonra bu özellikler Samsung’un diğer amiral gemisi olan Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerine getirilmişti

Secure Folder Galaxy S7 Ve Galaxy S7 Edge Sahiplerine Sunuldu!

Bu anlamda Samsung Galaxy Note 7 modelinin sevilen özelliklerinden birisini daha Galaxy S7 Edge’e getirdi. Artık Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge sahipleri Galaxy Note 7’de sevilerek kullanılan Secure Folder özelliğini kullanabilecekler. Bilindiği gibi başlangıçta sadece Galaxy Note 7 sahiplerinin kullandığı bu özellik kullanıcılara istediği dosya ve uygulamaların gizli bir şekilde saklayabilmelerini mümkün kılıyordu. Android işletim sisteminde dosyaların güvenliğini sağlamak adına kullanıcıların kullanabileceği pek çok program bulunuyor. Kullanıcılar bu uygulamalarla birlikte verilerini parmak izleriyle, şifrelerle, desen şeklinde çizimlerle veya çeşitli pinlerle güvenliklerini sağlayabiliyor. Ancak Samsung’un bu programı diğer tüm programlardan farklı olarak iki versiyon şeklinde kullanılabiliyor. Yani kullanıcılar Facebook hesabı normal hesaptayken diğer Facebook hesabını gizli klasörden kullanabiliyor. Yani bir telefonda iki adet uygulama bulunabiliyor.

Galaxy Apps Mağazasından İndirilebilecek!

Kullanıcılar gizliliklerini daha da arttırmak isterlerse ana ekran üzerinden bile uygulamayı kaldırabiliyor. Ayrıca uygulamaların ikonlarının ve isimlerinin değiştirilmesi kullanıcılar tarafından yapılabilecek eylemler arasında. Samsung’un özel Android mağazası olan Galaxy Apps uygulama mağazasından Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge kullanıcıları bu uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirebilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir