Google Chrome Facebook İle Hızlandı!

Google’ın sevilen internet tarayıcısı Google Chrome popüler sosyal medya sitesi olan Facebook sayesinde hızlandı!

Google’ın popüler internet tarayıcısı olan Google Chrome kullanıcılar tarafından çok sevilse de yavaşlığı can sıkıyordu. Google Chrome’un bu yavaşlığını Facebook çözüme ulaştırdı. Google’ın internet tarayıcısı Google Chrome’un 54. sürümünde önemli değişiklikler yapılmıştı. Yapılan bu değişikliklerin ardından Google’a bu güncelleme konusunda Facebook’un önemli katkılarının olduğu ortaya çıktı.

Google Chrome’da Bulunan Önemli Sorun Giderildi!

Google Chrome’un 54. sürüm güncellemesinde önemli değişiklikler yapılmıştı. Google Chrome’a gelen yeni özelliklerden birisi de bir sayfayı ziyaret ettiğinizde tarayıcı belli verileri depolayarak bu verileri sayfayı görmek için kullanıyordu. Önbelleğe alınmış olan bu verilerin tekrar onaylanması gerekiyor. Ancak Google Chrome bu tekrar onatlanma işlemini ana kaynakla beraber bütün alt kaynaklarına da uyguluyordu. Bu sebeple Google Chrome sitenin bulundupu sunucuda ekstra zaman ve kaynak harcıyordu.

Facebook Duruma El Attı!

Google Chrome’un bu yavaşlığı karşısında popüler sosyal medya sitesi olan Facebook harekete geçmiş ve Google’ı bu durumdan haberdar etmiş. Bu düzeltmenin ardından Google Chrome’un mobil sürümünde gözle görülür bir performans artışı görülüyor. Yenilenen Google Chrome bu sayede yüzde 60 daha az tekrar onaylama talebi gönderiyor ve sayfalar yüzde 28 daha hızlı yükleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir