Google Chrome’a Flac Desteği Geliyor!

Google’ın sevilen ve dünyanın en çok internet tarayıcısı olan Google Chrome’a yeni güncellemesinde Flac desteği gelecek. İşte tüm detaylar.

Google’ın Chrome internet tarayıcısı basit ve hızlı arayüzüyle kullanıcılar tarafından en çok tercih edilmeyi başarıyor. Popüler internet tarayıcısını sürekli olarak güncelleyen Google her yeni güncelleme ile birlikte internet tarayıcısına yeni özellikler getiriyor. Google Chrome 56. sürümüyle birlikte artık yeni ve popüler bir ses formatını daha destekleyecek. Kullanıcılara gerçek müziğe bir adım daha yaklaştıran FLAC ( Free Lossless Audio Codec) adı verilen bu format sayesinde, sayısal sesleri kayıp olmaksızın sıkıştıran bir algoritmaya sahip ve ham dosya boyutunu yüzde 50 ile 60 arasında kayıpsız olarak sıkıştırıyor.

En kaliteli müzik formatlarından birisi olarak kabul edilen FLAC, profestyonel bir ses stüdyosu kalitesinde müzik dinlenebilmesine imkan tanıyor. Google Chrome 56 Beta ile birlikte FLAC desteği Chome’a ekleniyor. Google Chrome’un tam versiyon numarası 56.0.2924.59 güncellemesinde FLAC ile birlikte Google Chrome tarayıcısı ile birlikte kullanıcılar müziğin en kaliteli halini dinleyebilecek.

Google Chrome’da beta kullanıcı profiliniz vcarsa bu özelliğe hemen sahip olabilirsiniz. Diğer kullanıcıların ise bu özelliğe kavuşmaları için biraz beklemeleri gerekecek. Bakalım Google Chrome 56 ile birlikte ne gibi özellikler geleccek ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir