Google Daydream VR Platformunu Geliştiricilere Açacak!

Google’ın bir süre önce duyurduğu sanal gerçeklik platformu olan Daydream artık Google tarafından geliştiricilere açılacak.

Google’ın yeni projelerinden birisi olan Daydream VR Android Nougat‘ın içerdiği hareket denetleyicisi ile beraber VR deneyimi sunuyordu. Google Daydream VR için CES 2017 fuarında bazı akıllı telefon üreticileri Google ile iş birliğine gittiklerini açıklamışlardı.

Pek Çok Marka Daydream VR Desteği Sunmaya Başlamıştı!

Çin’in ünlü akıllı telefon üreticilerinden olan Huawei’nin kısa bir süre önce Mate 8 serisi ve Asus’un Zenfone AR‘si ve ZTE‘nin Axon 7 modeli Google’ın Daydream VR’ının dışında Daydream View kulaklığı ile uyumlu olarak geliyordu. Google ayrıca kısa bir süre önce Daydream platformunu tüm geliştiricilere açacağını belirtti. Böylelikle daha çok üründe Daydream VR deneyimini kullanıcılar yaşayabilecek.

Google Daydream VR Platformunu Geliştiricilere Açıyor!

Bilindiği gibi geliştiricilerin VR içerikler geliştirmesi diğer platformlara göre oldukça farklı. Çünkü VR platformunda kötü tasarlanmış olan uygulamaların ciddi anlamda performans sorunları kullanıcıları rahatsız ederken ürünler içinde ciddi sorunlar oluşturabiliyor. Geliştiriciler bu sebeple VR için çok yüksek kalitede içerikler sunmak zorundalar. Sonuçta VR alanı kullanıcıların yeni yeni ısınmaya başladıkları bir alan ve düşük kalitede içerikler sunmak VR platformunu ve geliştiriciler oldukça olumsuz etkileyecek.

Bakalım Google’ın merakla beklenen Daydream VR platformunu için ilerleyen günler neler gösterecek ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir