Google ses getirecek projesi için son noktayı koydu

Dünya’nın en çok tıkladığı arama motoru ve internet dünyasının bir numarası Google devrim yapacak projesi için son kararını verdi.

Teknoloji ilerledikçe yeni tasarımlar ve uygulamalarla beraber adında en çok söz ettiren Google, sadece arama motoru olarak bilinmiyor. En son yapacağı yenilikle kırsal bölgelerde interneti aktif olarak kullanamayan kullanıcıları için son kararını açıkladı.

Kırsal kesimlerde internet hizmeti sağlamayı  hedefleyen ve insan hava araçlarının desteğiyle (İHA) kırsal bölgelere internet hizmetini kablosuz olarak erişime açmayı amaçlayan Titan projesine başlamadan son noktayı koydu.

Haber sitesi “9to5google.com’un”  haberinde yer alan detayda Google, 2014 yılı içersinde Titan Aerospace adlı İHA tasarım üreticilerinden almış olduğu şirketi kullanarak kırsal bölgelere kablosuz internet hizmeti vermeyi amaçlıyordu. Haberin detayında Google’ın bu çılgın projesini durdurma kararı aldığı bildirildi.

Google bu kararına deneme uçuşlarının başarısızlığı ve almış olduğu Titan şirket’inden kaynaklı teknik arızalar sebebiyle projesi için ayırmış olduğu bütçeyi azaltmıştı.

Deneme uçuşlarının başarısızlığı Arizona çölünde başlamıştı. Titan çıkışlı İHA’lar uçuş denemeleri esnasında kazalarla karşı karşıya gelmişti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir