Google Spaces İçin Yolun Sonu Göründü!

Google’ın daha senesi bile dolmayan Google Spaces servisi için yolun sonu göründü. İşte tüm detayları.

Google’ın kullanıcılara küçük paylaşım alanları sunan Google Spaces servisi daha ilk yaşını görmeden kapatılıyor. Google tarafından yapılan açıklamaya göre 2016’nın Mayıs ayında kullanıma açılan Google Spaces servisi kapatılacak. Kullanıcıların oluşturmuş olduğu gruplar üzerinde paylaşımlar yapabildiği Google Spaces platformunda 3 Mart itibariyle kullanıcıların paylaşım yapması sınırlandırılacak ve 17 Nisan itibariyle Google Spaces platformu tamamen sonlandırılacak.

Google Spaces 17 Nisan’da Tamamen Kapatılacak!

Google’ın Google Spaces için hazırlamış olduğu destek sayfasında aktarılan bilgiye göre Google Spaces kullanıcıları 3 Mart tarihinden sonra paylaşım yapamayacak, yorum yapamayacak ve yeni spaces’ler oluşturamayacak ve bunlarla birlikte davetiye gönderimi ile yeni kişi ekleme seçeneklerini de kullanmayacak. 3 Mart tarihinden 17 Nisan tarihine kadar kullanıcılar yazılmış olanları sadece okuyabilecekler. 17 Nisan tarihinde ise tüm bu veriler kalıcı olarak silinecek.

Google’ın Google Spaces ekibi, Spaces ile birlikte küçük gruplar arasındaki paylaşımları ve bu paylaşım deneyimlerini iyileştirmeye çalıştıklarını ve Spaces ile birlikte öğrenmiş oldukları deneyimleri diğer Google hizmetleri ve ürünlerini daha iyi getirmek için çalışacaklarını açıkladı.

Bakalım Google’ın Speces servisi yerine yeni bir servis gelecek mi yoksa Google Spaces servisi varlığını Google Plus üzerinden kullanıma sunulacak mı bunu çok yakında göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir