HTC’den Google Assistant Atılımı!

Popüler akıllı telefon üreticisi olan HTC yeni akıllı telefonlarında Google’ın sesli asistanı olan Google Assistant’ı tercih edebilir.

Akıllı telefon pazarında her yeni gün yeni şeyler oluyor. Geçtiğimiz günlerde popüler akıllı telefon üreticisi olan LG’nin yeni amiral gemisi olacak olan LG G6‘da Google Assistant yüklü geleceği söyleniyordu. Bu konuda LG cephesinde resmi bir açıklama gelmese de bir başka önemli üreticinin de Google Assistant‘la geleceği söylenmeye başladı.

Akıllı telefon pazarının önemli markalarından olan HTC’nin yeni akıllı telefonlarında Google Assistant özelliğine sahip olmak isteyen üreticiler arasında olduğu iddia edildi. HTC’nin üst düzey yöneticisi konuyla ilgili net açıklamalarda bulundu. Tbreak’e konuşan HTC’nin akıllı telefonlardan sorumlu başkanı Chialin Chang, HTC ve Google arasında olan işbirliği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Chang ayrıca Google Assistant’a cihazlarında yer vermek istediklerini de dile getirdi.

Google Assistan’ı HTC Bulut Alanında Kullanmak İstiyor!

Google ile pek çok şey üzerinde çalıştıklarını ifade eden Chang, akıllarında daima farklı bir ürünün olduğunu belirtti. HTC’nin kendi akıllı telefonlarının da bir noktada Google Assistant’a hazır hale getireceklerini belirtti ve Google’ın da bunu istediğini belirtti. Google Assistant’ın geliştirilmesi için büyük bir çabaya ihtiyaç olduğunu belirten Chang, HTC’nin Assistant’ı bulutta kullanmak istediklerini ifade etti.

HTC Kendi Sesli Asistanını Tercih Etmişti!

HTC merakla beklenen yeni akıllı telefonu olan HTC U’yu iki hafta önce tanıtmıştı. HTC’nin merakla beklenen bu yeni akıllı telefonunda Google Assistan’a yer vermemiş ve bunun yerine HTC Sense Companion adını taşıyan yapay zeka asistanına ürününde kullanmıştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir