Instagram Canlı Yayın Videoları Artık Kaydedilebilecek!

Popüler sosyal medya platformu Instagram’a kısa bir süre önce gelen canlı yayın özelliği artık daha etkin kullanılabilecek. Kullanıcılar artık canlı yayınları kaydedebilecek.

Instagram’ın kısa bir süre önce duyurduğı canlı yayın özelliği pek çok kullanıcı tarafından büyük bir beğeniyle kullanılmaya devam ederken Instagram canlı yayın özelliğini geliştirdi. Bilindiği gibi Instagram’ın sahibi olan Facebook’un canlı yayın uygulamasında kullanıcılar video sona erdikten sonra yayını kaydedilebiliyordu ancak Instagram kullanıcıları canlı yayınlar sona erdiğinde çekilen görüntülerle birlikte videolar da siliniyordu. Instagram’ın yeni sürümüyle birlikte artık kullanıcılar canlı yayınları telefonlarına kaydedilebilecekler.

Instagram’a gelen bu yeni özellikle birlikte artık kullanıcılar canlı yayınlarını kaydetmek için canlı yayınlarını sona erdirdikten sonra sağ üst köşede yer alan kaydet butonuna basmaları yeterli. Bu özellik sadece kullanıcıların videolarını kaydetmeye yarayacak. Kaydedilen bu videolarda yorumlar, beğenmeler, izleyici sayıları ve diğer etkileşimler yer almıyor. Kaydetme işlemi tamamlandıktan sonra kullanıcılar tamam butonuna basıp videoları film rulosunda bulabilecekler.

Kullanıcıların kaydettiği bu videolar Instagram profilinde yer almasa da galeride yer alacak ve buradan izlenebilecek. Bu yeniliğe kullanıcılar Instagram’ın son sürümü itibariyle kullanabilecekler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir