iPhone 8 Konsepti Hayranlık Uyandırıyor!

Apple’ın yeni akıllı telefonu olması beklenen iPhone 8 ile ilgili heyecan verici konseptler geliştirilmeye devam ediyor. İşte Apple’ın iPhone 8 modeline ait hayranlık uyandırıcı çerçevesiz iPhone 8 konsepti!

Apple’ın her yeni akıllı telefonu daha çıkmadan çıkmadan önce pek çok konsepti kişiler tarafından oluşuruluyor ve internet üzerinden paylaşılıyor. Yapmış olduğu başarılı konsept tasarımlarla büyük bir beğeni kazanan Moe Slah, Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 8’i kendine göre yorumladı. Bu yılın eylül ayında tanıtılması beklenen Apple’ın yeni akıllı telefonunun tasarımına bakıldığında diğer iPhone 8 tasarım konseptleriyle oldukça benzer olduğu görülüyor.

OLED Ekran!

Günümüzde çerçevesiz ekran tasarımına sahip akıllı telefonlar oldukça revaçta. Xiaomi Mi Mix‘te olduğu gibi çerçevesiz bir tasarım çizgisine sahip olan olan bu iPhone 8 konseptinde “Edge – to – edge display” yani kenardan kenara kavisli olan OLED ekran büyülüyor.

Ana Ekran Tuşu Bulunmuyor!

iPhone 8 konsept çalışmasında göze çarpan bir diğer önemli detay ise kalkacağı iddia edilen ve iPhone 7‘de de kısmen kalkan bir iPhone klasiği olan ana ekran tuşunun iPhone 8 konseptinde yer almaması. Ana ekran tuşunun iPhone 8 ekranının herhangi bir yerine dokunulduğunda aktif hale geldiğini belirten Slah, telefondaki uygulamaların ikonların daha büyük ve geniş bir şekilde yer alacağını ifade ediyor. iPhone 8 konseptinde göze çarpan bir diğer detay ise “Dark Mode” yani “Gece Modu” özelliğinin olması.

iphone-8-konsepti-hayranlik-uyandiriyor

Apple’ın yeni iPhone 8’inin nasıl olacağı şimdilik bilinmez ancak bu tasarımın oldukça beğenildiği ortada. Bakalım ilerleyen günlerde nasıl iPhone 8 konseptleri ortaya çıkacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir