LG Nexus 5X’e Android 7.1.2 Güncellemesi Geldi!

Google’ın Nexus cihazları bilindiği gibi güncellemeleri öncelikli olarak alıyor. Google’ın geçtiğimiz günlerde duyurmuş olduğu Android 7.1.2 Beta güncellemesi LG Nexus 5’e geldi!

Geçtiğimiz günlerde duyurulmuş olan Android 7.1.2 Beta güncellemesi Nexus cihazlarına gelmeye başladı. Google, Android 7.1.2 Beta güncellemesini ilk olarak Pixel, Pixel XL ve Pixel C cihazlarına geleceğini açıklamıştı. LG’nin üretmiş olduğu LG Nexus 5X ise dünya genelinde Android 7.1.2 güncellemesini almaya başladı. Bu yeni güncelleme ile birlikte LG Nexus 5X yeni özelliklere kavuştu.

Android’in yeni sürümü olan Android 7.1.2 Beta‘da parmak izi sensörüne jest özellikleri geliyordu. Bu güncelleme ile birlikte LG Nexus 5X parmak izi sensörü farklı özellikler için kullanılabilecek. Bu özelliği kısaca anlatmak gerekirse kullanıcılar parmak izi okuyucusuna yukarıdan aşağıya doğru dokunduğunda bildirim çubuğu aşağıya doğru çekilecek. ya da kullanıcıların parmak izi sensörü üzerinde ki hareketlerine göre LG Nexus 5X farklı özellikleri kısaca sunacak.

LG Nexus 5X’ e gelecek olan bu yeni özellikleri elbette ki herkes kullanmak istemeyebilir ancak parmak izi sensörünün bu anlamda kullanılması oldukça güzel bir gelişme. Bir diğer yandan Samsung’un Galaxy S8 içinde bu özellikler konuşuluyordu.

Huawei‘nin üretmiş olduğu Nexus 6P cihazının da kısa bir süre içerinde yeni bir güncelleme alarak bu özelliklere sahip olacağı düşünülüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir