LG Ve Samsung Bükülebilen Telefonlarını Bu Sene Duyurabilir!

Teknolojinin iki dev ismi LG ve Samsung bu sene kullanıcıların merakla beklediği bükülebilen telefonları bu sene duyurabilir. İşte tüm detaylar.

Güney Kore’nin saygın haber sitelerinden birisi olan The Kore Herald’ın haberine göre LG ve Samsung bu yıl içerisinde bükülebilir ekranlı akıllı telefonlar üretecek.

Bilindiği gibi Samsung ve LG yıllardır bükülebilir ekranlı akıllı telefonlar üzerinde çeşitli konsept tasarımlarını ve patent çalışmalarını sürdürüyordu. Samsung ve LG bu konudaki çalışmaların sonuna gelmiş olacak ki bu yıl içerisinde merakla beklenen bu akıllı telefonları kullanıcılarla buluşturacak. Daha önceden katlanabilir akıllı telefonlar için onlarca patent başvurusu yapan Samsung’un 2017 yılında 100.000 adet akıllı telefon ve tablet üreteceği düşünülüyor. Samsung’un bu yıl içinde katlanabilir ekran teknolojisine sahip olan modellerini tanıtıp tanıtmama konusunda net bir karar vermiş değil. Samsung’un geçen sene yaşamış olduğu Note 7 faciasının ardından yeni bir facia yaşamak istemiyor. Kullanıcılara yenilikleri en erken sunmak isteyen Samsung yine de yıl içerisinde yenilikçi modelini sunmak istiyor.

Güney Koreli bir diğer önemli teknoloji devi olan LG ise 2-3 yıldır üzerinde çalışmış olduğu katlanabilir ekranlı akıllı telefonunu kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Ayrca LG üreteceği bu ekran panellerini diğer önemli teknolojii şirketleri olan Huawei ve Apple‘a pazarlayarak bu noktada önemli bir gelir elde etmeyi düşünüyor.

İşte Samsung’un katlanabilir ekranlı akıllı telefonuna ait konsept videosu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir