MacBook Pro 15 inç Performansıyla Sınırları Zorlayacak!

Apple’ın geçtiğimiz aylarda tanıtmış olduğu ve Touchbarıyla büyük beğeni toplayan yeni MacBook Pro’nun 15 inç modeli artık yüksek performans sunacak.

Apple’ın geçtiğimiz sene piyasaya sunduğu yeni MacBook Pro modellerinde 32 GB RAM desteğinin sunulmayacağı açıklanmış. 32 GB RAM kullanılmamasının en büyük nedeninin ise MacBook Pro‘nun yüksek pil tüketimi gösterilmişti. Yani bir anlamda yeni nesil MacBook Pro’larda yüksek RAM miktarının kullanılmasının nedeni yüksek güç tüketimi olarak gösterildi.

MacBook Pro Performans Canavarı Olacak!

Ancak Apple’ın bu açıklamasının ardından 32 GB RAM’li ve Intel’in yeni nesil güçlü işlemcisi Intel Kaby Lake‘li yeni MacBook Pro’nun yolda oldukları ortaya çıktı. Apple’a yakınlığıyla bilinen MacRumors’un başarılı analist ve gerçekli tahminleriyle kullanıcıların güvenin kazanan KGI analisti Ming – Chi Kuo’ya dayandırdığı habere göre Apple yeni nesil 13 ve 15 inç MacBook Pro’ların üretimine 2017 Temmuz’da başlayacak. Apple’ın bu yeni MacBook Pro modellerinde tasarımsal olarak yenilikler bulunması beklenmese de yeni nesil MacBook Pro’lar özellik ve performans açısından rakiplerine fark atacak.

Yeni MacBook Pro’nun 15 inç modelinde 32 GB RAM ve Intel’in performans canavcarı Kaby Lake tabanlı işlemcisi kullanılacak. Yeni MacBook Pro’nun Intel Kaby Lake tabanlı işlemciyle gelecek olması güç konusunda da cihazın cimri davranmasına neden olacak.

Apple’un bu yeni MacBook Pro modellerinin ne zaman tanıtılacağı ve fiyatı şimdilik bilinmiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir