Microsoft Cortana Arabalara Geliyor!

Teknolojinin kalbinin attığı yer olan CES 2017 fuarından teknolojik gelişmeler bir yana otonom araçlarda kendine önemli bir yer buldu. Microsoft’un sanal asistanı Cortana şimdide arabalara geliyor.

CES 2017‘de pek çok dev teknoloji şirketleri yeni ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Gelecekte oldukça yaygınlaşacak olan otonom araçlar kullanıcıların vazgeçilmez teknolojik ürünleriyle bütünleşiyor. Microsoft’un rakiplerine göre gelişmemiş olan sesli asistanı Cortana şimdide Nissan ve BMW‘nin araçlarına gelecek.

Cortana, Azure Ve Office 365 Arabalara Geliyor!

Araba üreticilerin sürekli olarak yeni teknolojileri denediği şu günlerde Nissan otonom ve bağlantılı araçlar platformunda kendine teknolojik ortak olarak Microsoft’u seçtiğini açıkladı. CES 2017’de vermiş olduğu konferansta Nissan Azure, Cortana ve Office 365’i araçlarına getireceğini açıkladı ve bununla ilgili demo videosu yayınladı.

Nissan Ve BMW Durumdan Memnun!

Nissan ve BMW araçlarının gösterge panellerine yerleştirecekleri özel bir gösterge panelleriyle iletişim kurabilecekler. Bu ekranlar sayesinde kullanıcılar Microsoft’un popüler servislerine erişebilecekler. Nissan ve BMW ayrıca Microsoft ile olan anlaşmalarını bu yıl yeniden uzatacaklarını açıkladı. Ünlü araba üreticileri Nissan ve BMW, Microsoft’un Azure bulut teknolojilerinin ve “machine learning” altyapısına sahip olan Cortana’nın bir araya getirilmesinden oldukça memnunlar.

Cortana IoT Cihazlarına Dahil Olacak!

Son olarak Microsoft’un açıklamasına göre Microsoft’un dijital sesli asistanı Cortana’nın çok yakında nesnelerin interneti yani IoT tabanlı ev eşyalarında da bütünleşeceği ve kullanıcıların bu sayede evlerinde bulunan eşyalarını Microsoft’un dijital sesli asistanı Cortana ile kolayca kontrol edebilecekler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir