Microsoft Windows 7 Kullanıcılarını Uyardı!

Microsoft’un sevilen işletim sistemi Windows 7 kullanıcılarına Microsoft üzücü bir haber verdi. Windows 7’yi terk edin.

Microsoft’un sevilen işletim sistemlerinin başında gelen Windows 7’ye verilen desteğin sona ermesinin ardından 3 yıl geçti ve Windows 7 artık güvenlik olarak Windows 10’un çok daha iyi olduğu konusunda övdü. Windows 7’nin bu konuda artık güncelleme almaması Microsoft’un diğer işletim sistemlerine göre oldukça çabuk bir karar olmuş durumda.

Windows 7 Desteği 2020’ye Kadar Sürecek Ama..!

Microsoft’un Windows 7 işletim sistemi için “genişletilmiş destek” süresinin 14 Ocak 2020‘de tamamlanacağı açıklanmıştı. Microsoft’un en sevilen işletim sistemi olan Windows 7’ye bu tarihten sonra işletim sistemi güncellemeleriyle birlikte güvenlik güncellemelerini de alamayacak. Windows 7 için bu destek süresi tamamlandığında Microsoft Windows 7 için teknik destek sunmayacak.

Microsoft’un bu konuyla ilgili olarak son blog gönderisinde Windows 8 işletim sisteminin kurulu olduğu bugünün bilgisayarları “artan güvenlik ihtiyaçlarına” artık karşılık veremiyor. Microsoft’un yaptığı açıklamada ayrıca “Zamanı çoktan dolan güvenlik yapılarına” dayanan Windows 7’yi kullanan kişi ve kurumlar, zararlı saldırılar neticesinde uğrayacakları saldırılar neticesinde uğraytacakları zararlar yüksek maaliyet kapılarını açabilir. Microsoft’a göre artık pek çok donanım üreticisi Windows 7 için sürücü sunmuyor ve hali hazırda sürücüleri güncellemiyor. Bu sebeple Windows 7 kullanıcıları bilgisayarlarına pek çok sürücüyü tanıtamıyor.

Yani Window 7’nin kullanım ömrünün dolmasına daha üç yıl varken Microsoft daha şimdiden Windows 7’nin fişini çekmiş durumda. Microsoft bu anlamda Windows Defender Advanced Theat Protection, Windows Hello biyometrik oturum açma özelliklerini sadece Windows 10 kullanıcılarına sunuyor. Bunun gibi pek çok özellik için kullanıcıların Windows 10’a geçip geçmeyeceği ise bilinmezliğini koruyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir