Netflix’ten müthiş rekor !

Küresel internet televizyon ağı Netflix‘in 2016 yılının dördüncü çeyreğinde net kar ve gelirinin arttığı duyuruldu.

Gündeme bomba gibi düşen küresel internet televizyon hizmeti veren Netflix piyasaya düştükten kısa bir süre adında çokça söz ettirerek başarısını taçlandırmış oldu.

Dünya üzerinde internet televizyon hizmeti veren Netflix 2016 yılının son çeyreğinde kar gelirlerinin arttığını açıkladı.

Netflix’ten yapılan açıklamaya göre, geçen yılın dördüncü çeyreğindeki geliri, 2015’in aynı dönemine göre yüzde 36 artışla 2,48 milyar dolar olduğu bildirildi. Şirketin geliri 2015’in aynı döneminde 1,82 milyar dolar olmuştu.

Küresel internet televizyonu Netflix’in geçtiğimiz yılın son çeyreğinde ki net karı yüzde 54 artmış ve 66,8 milyon dolar olmuştu. Şirket geçtiğimiz yılın ekim ve aralık ayı döneminde ki net karı ise 43,2 milyon dolar olarak açıklanmıştı.

Netflix’in gelir ve kar oranlarının artmasının ardından New York borsasında şirkete yapılan sınırlı işlemler hissesinde şirket değeri yüzde 9,2 artık göstererek 145,52 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

 

Netflix’e Yeni Üye Sayısı Rekor Kırdı.

Şirket 2016 yılında yılının son çeyreğinde dünya genelinde rekorları kırdı. Şirkete 7 milyon 50 bin yeni üye dahil oldu. Bu rekor aynı zamanda yıl içersinde ki bir çeyrekte ulaşılan yeni abone sayısında rekoru elinde tutuyor.

Yeni üyelerin 1 milyon 930 bini Amerika Birleşik Devletler’inde olurken, geriye kalan 5 milyon 120 bini ise ABD dışında ki ülkelerden oluşuyor.

Netflix’in dünya genelinde ki üyelerine gelince Amerika Birleşik Devletler’in de 49 milyon 431 bin üyesi bulunurken, ABD dışında ki ülkeler de ise 44 milyon 365 bin üyesi bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir