New Balance Ve Intel Akıllı Saatini Tanıttı!

Ünlü spor markası New Balance ve teknoloji devi Intel CES 2017 fuarında birlikte geliştirmiş oldukları akıllı saatlerini duyurdu.

Ünlü spor markaları ve gps markalarıyla birlikte pek çok teknoloji şirket kendi akıllı saatlerini ve akıllı bilekliklerini tanıtıyor. Bu anlamda ünlü spor markası New Balance ve Intel ilk akıllı saatleri olan RunIQ adındaki saatlerini CES 2017‘de tanıttı.

Intel Ve New Balance Ortak Akıllı Saatleri RunIQ Ortaya Çıktı

Bir süredir giyilebilir teknoloji alanında sessizliğini koruyan Intel bu sessizliğini RunIQ ile bozdu. Intel’in RunIQ adındaki akıllı saatini New Balance ile birlikte çıkartıyor.

CES 2017’de ortaya çıkan New Balance RunIQ adında bu saat fitness özellikleriyle ön plana çıkıyor. RunIQ’de Google’ın akıllı saatler için geliştirmiş olduğu Android Wear işletim sistemi bulunuyor. RunIQ ile birlikte kullanıcıların attıkları adımlar, gittikleri mesafeler, nabızları, yaktıkları kalori, uyku düzenleri ile birlikte bu akıllı saatte standart çağrı ve SMS bildirimlerini de kullanıcılarına iletiyor.

RunIQ Intel Atom İşlemciden Gücünü Alıyor!

RunIQ’nun diğer özelliklerine gelecek olursak 1.39 inç büyüklüğünde AMOLED ekranla birlikte geliyor. RunIQ gücünü Intel’in 3 yıl önce piyasaya sürmüş olduğu Merrifield tabanlı Atom Z34xx serisinden bir işlemciden gücünü alıyor. Bu işlemci 22 nm ve bu sebeple enerji verimliliği konusunda diğer işlemcilere ve diğer akıllı saatlere göre çok daha geride kalıyor.

RunIQ 512 MB RAM ve 4 GB dahili depolama alanıyla geliyor. RunIQ ayrıca yüksek kullanım oranlarıyla dikkat çekiyor. 24 saat kullanım ömrü sunan RunIQ nabız ölçer ve GPS’in sürekli açıklaması hakkında kullanım süresi 5 saate kadar düşüyor.

New Balance Global Run Club Yazılımı İle Geliyor!

5 saat’lik kullanım ömrü sporculara göre oldukça düşük bir süre. Yani kullanıcılar spor aktiviteleri bittikten sonra cihazı hemen şarj etmeleri gerekecek. RunIQ cihazıyla birlikte Strava tarafından geliştirilmiş olan New Balance Global Run Club yazılımı sayesinde kullanıcılar birbirleriyle kolayca iletişime geçip motive olabilecekler. RunIQ’nun ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı bilinmese de ABD’de 300 dolardan satışa sunuldu bile.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir