Nokia 6’nın Beyaz Renkli Versiyonu Satışa Çıkmadı!

Nokia’nın uzun sürenin ardından ilk akıllı telefonu olan Nokia 6 pek çok kullanıcılar tarafından büyük ilgi görmüştü. Nokia’nın yeni akıllı telefonu Nokia 6’nın beyaz renkli modelinin satışa çıkmayacağı duyuruldu.

Bir zamanların ünlü akıllı telefon üreticisi olan Nokia bir süre önce akıllı telefon bölümünü Microsoft’a satmış ve bununla birlikte isim hakkını da bir süreliğine Microsoft’a kiralamıştı. Nokia’nın sonunda ismini kullanma hakkı kendisine geçti ve Nokia artık Finlandiya merkezli HMD Global çatısı altında çalışmalarını sürdürüyordu. Nokia isim hakkını ve cihazları geliştirirken Nokia’nın yeni akıllı telefonlarının üretimini ise Çin’li dev şirket Foxconn yapıyordu.

Bilindiği gibi Nokia’nın ilk akıllı telefonu Nokia 6 CES 2017 fuarında tanıtılmış ve kısa bir süre önce Çin’de satışa çıkmış ve hatta 1 dakika gibi kısa bir sürede tükenmişti. Nokia’nın yeni modeli Nokia 6’nın yeniden stoklara girmesi beklenirken Nokia 6’nın beyaz renkli modelinin Filipinler’de satışa çıktığı iddia edilmişti. 3. parti perakende satıcısı olan Lazada’nın Nokia 6’nın beyaz renkli modelini satışa sunduğu bilgisi aktarılmıştı.

Yapılan bu haberin ardından pek çok kişi Nokia 6’nın beyaz renginin ülkelerinde ne zaman satışa çıkacağını merak etmeye başlamıştı HMD Global konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı ve Nokia 6’nın Filipinler’de satışa çıkmadığını dolayısıyla beyaz renkli bir modelinin de bulunmadığını açıkladı. HMD Global ayrıca Lazada‘nın da yetkili satıcı olmadığını açıkladı.

Bu arada Lazada’da Nokia’nın yeni akıllı telefonunu olan Nokia 6’nin rengini beyazdan siyaha çevirdi ve fiyatını ise PHP 18.590 / 370 dolar olarak belirdi. Bilinidği gibi Nokia 6 ilk olarak Çin’de satışa çıkmıştı. JD.com tarafından satışa sunulan Nokia 6’nin fiyatı ise 247 dolar olarak belirlenmişti.

Son olarak Nokia’nın yeni akıllı telefonu Nokia 6 5.5″ büyüklüğünde Full HD bir ekranla geliyordu. 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanıyla gelen Nokia 6 gücünü Qualcomm Snapdragon 430 işlemcisinden alıyordu. 16 megapiksel çözünürlüğün ana kamera ve 8 megapiksel çözünürlüğünde selfie kamerasıyla gelen Nokia 6’da Google Android 7.0 Nougat sürümü kullanıyordu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir