Nokia’nın Yeni Tableti Ortaya Çıktı!

Akıllı telefon pazarına Nokia 6 modeliyle geri dönen Nokia şimdide yeni tabletiyle pazarda daha çok yer edinmek istiyor. İşte Nokia’nın yeni tableti ve özellikleri.

Nokia’nın uzun süredir geri döneceği konuşuluyordu ancak kimse Nokia‘nın döndükten sonra kısa sürede iddialı ürünler sunmasını beklemiyordu. Nokia’nun yeni tableti Benchmark testinde ortaya çıktı. Nokia’nın yeni akıllı telefonu 18.4 inç büyüklüğünde 2K bir ekranla geliyor. Nokia’nın bu ekran boyutunda bir tablet çıkartması oldukça şaşırtıcı. 18.4 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olması dizüstü bilgisayarlarında bile görmediğimiz büyüklükte ekran büyüklüğü olarak karşımıza bile çıkmıyor. Yani bu sebeple Nokia’nın yeni tabletinin yeni tabletinde ekran boyutu bilgisi yanlış aktarılmış olabilir. Nokia’nın yeni tableti 8.4 inç büyüklüğünde de olabilir.

nokianin-yeni-tableti-ortaya-cikti

Nokia’nın bu yeni tableti Qualcomm‘un Snapdragon 835 işlemcisinden gücünü alıyor. Qualcomm’un bu işlemcisi 2.2 GHz hızında çalışan 8 çekirdeğe sahip. Bu işlemci ayrıca 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanıyla geliyor. Nokia’nun bu tabletinde ayrıca 12 megapiksel çözünürlüğünde ön ve arka kamera kullanılıyor. Google’ın Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle gelecek olan Nokia’nın yeni tableti WiFi, 4G LTE, NFC, GPS ve birçok özellikle donatılmış olduğu görülüyor.

Benchmark testinde listelenen Nokia’nın bu tabletinin test sonuçlarında Nokia’nın bu tabletinin MWC 2017‘de tanıtılması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir