Samsung Parmak İzi Okuyucusunu Kaldırabilir!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung yeni akıllı telefonlarında parmak izi okuyucusu kullanmayabilir! İşte Samsung’un parmak izi okuyucusuyla ilgili yeni planları!

Akıllı telefonlar her geçen gün yeni özelliklerle yenileniyor. Kullanıcıların isteklerine en iyi şekilde yanıt vermek isteyen akıllı telefon üreticileri sürekli olarak yeni teknolojiler üzerinde çalışıyor. Son zamanlarda akıllı telefon üreticiler akıllı telefonları kullanıcılar için daha güvenli hale getiriyor ve çeşitli kimlik kontrol yöntemleri geliştiriyor.

Daha öncesinde Apple’ın ürünlerinde vazgeçilmez özelliği olan Touch ID‘nin gelecekte Apple ürünlerinde kullanılmayacağı ortaya çıkmıştı. Apple’ın ilk olarak iPhone 5S modeliyle birlikte sunduğu ve pek çok kişi tarafından sevilerek kullanılan parmak izi okuma teknolojisi olan Touch ID’nin artık gelecek Apple ürünlerinde kullanmayabilir. Apple Touch ID teknolojisi yerine yüz tanıma teknolojisine geçiş yapabilir.

Apple’ın bu yeni teknolojisinin detayları belli olmamışken bir başka dev teknoloji şirketi Samsung‘un da böyle bir teknoloji üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Ortaya çıkan bu yeni teknoloji ile birlikte Samsung, parmak izi okuyucusundan vazgeçebilir.

Bir Samsung çalışanı parmak izi okuyucusunu çağ dışı bulduğunu ve kısa bir süre içerisinde yeni teknolojilere yönelmenin gerektiğini açıkladı. Samsung’un parmak izi okuyucusu yerine yüz tanıma teknolojisine geçiş yapması bekleniyor. Bakalım Samsung’un yeni kimlik kontrolü teknolojisi nasıl gelecek ?

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir