Samsung Tüm Olanlara Rağmen Hala Umutlu!

Samsung’un geçen sene yaşamış olduğu Galaxy Note 7 faciasının ardından pek çok kişi Samsung’un bir daha toparlanamayacağını iddia etmişti. Samsung cephesinden gelen haberlere göre böyle bir durum söz konusu bile değil.

Teknoloji devi Samsung’un geçtiğimiz yıla damga vuran Galaxy Note 7 faciasının ardından Samsung tüm Galaxy Note 7’leri piyasadan toplamış ve Galaxy Note 7 üretimini durdurmuştu. Yaşanılan bu durumun ardından Samsung’un artık düşüşe geçeceği iddia edilmişti.

Samsung Rekor Artış Bekliyor!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un açıkladığı kar rakamlarına göre Samsung’un dördüncü çeyrek beklentisi son üç yılın zirvesinde yer alıyor. Analistlerin yapmış olduğu açıklamalara göre Samsung’un donanım alanında gerçekleştirdiği satışlar, Samsung’un Galaxy Note 7 faciasının çok daha ötesinde. Samsung dördüncü çeyrekte konsolide faaliyet karını 7.2 milyar dolar olarak açıkladı. Samsung’un geçtiğimiz yıl yılın aynı çeyreğinde 5.2 milyar dolar kar ettiği düşünüldüğünde Samsung’un kar beklentisi son üç yılın en yüksek karı olarak gözüküyor.

Samsung’un bu tahminlerine göre Galaxy Note 7’de yaşamış olduğu bu olumsuz durum elbette ki Samsung’a önemli bir etkisi oldu. Ancak görünen o ki Samsung’un Galaxy Note 7’de yaşamış olduğu bu durumun Samsung’a etkisi çok olmayacak. Samsung’un diğer firmalarla yapmış olduğu anlaşmalar ve donanım satışlarının ardından bu durumun kötü etkisi giderilmiş gibi duruyor.

Samsung’un Galaxy Note 7 faciasının ardından kullanıcıların Samsung’a olan güvenlerinde önemli bir azalma olduğu biliniyor. Kullanıcıların Samsung’a olan güvenlerinin düşününü net olarak Samsung’un Galaxy S8 modelinin çıkışının ardından çok daha net olarak göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir