Samsung Ve Under Armour Ortaklıklarını Duyurdu!

Günümüzde artık aktivite takip cihazları popülerliğini her geçen gün yitirse de bazı önemli markalar bu alandaki yatırımlarına devam ediyor. Samsung bu alandaki yatırımlarına devam ediyor.

Bir zamanlar çok satan ancak son zamanlarda satış beklentilerini bir türlü karşılayamayan giyilebilir teknoloji ürünlerinin geleceği konusunda pek çok kişi karamsarlığa kapılmış durumda. Ancak üretici firmalar giyilebilir teknoloji alanında hala ümitli olmuş olacak ki bu alandaki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyorlar.

Under Armour Ve Samsung Ortaklığını Duyurdu!

Amerika’da spor giyim ve aksesuarları denilince akla gelen ilk firmalardan birisi olan Under Armour, Güney Koreli teknoloji devi Samsung‘la bu alanda ortaklığa gittiğini açıkladı.

Başlangıçta Samsung Gear Fit2, Gear S2 ve Gear S3‘ün geliştirilmesine yardımcı olacak olan Under Armour bu ortaklık kapsamında bu cihazlara sağlık ve aktivite takip uygulamalarını getirecek. Under Armour’un UA Record, MyFitnessPal, MapMyRun ve Endomondo uygulamalarının Samsung’un giyilebilir teknoloji ürünlerine gelmesiyle birlikte aktivite takibi artık eskisinden çok daha kolay ve doğru olacak. Beslenme, günlük egzersizler, koşu rutinlerinin yanında sadece dijital ve profesyonel bir eğitmen arayanlar için bu anlamda farklı ve özel çözümler sunulacak. Üstelik Samsung’un bu cihazlarında Under Armour’un sunacağı dijital toplulukta Samsung’a özel olarak önemli bazı yeniliklerde bu cihazlarda olacak.

Samsung Gear Fit2 cihazı sahipleri Under Armour’un bu önemli uygulamalarının önemli bir kısmını saatlerinin mağazalarından indirmeye başlayacaklar. Samsung Gear S2 ve Gear S3 sahiplerinin ise bu uygulamaları cihazlarına indirmek için bir süre daha beklemek zorunda. Bakalım Samsung ve Under Armour’un bu önemli ortaklığı ile aktivite takip cihazlarının geleceği nasıl şekil alacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir