Samsung’dan Hızlı Şarj Alanında Devrim!

Güney Koreli teknoloji devi hızlı şarj alanında devrim yapmaya hazırlanıyor. İşte Samsung’un yeni nesil hızlı şarj teknolojisiyle birlikte gelen o önemli yenilik.

Güney Koreli teknoloji devi çeşitli alanlarda yaptırımlarına devam ediyor. Samsung bir yandan yeni amiral gemisi Galaxy S8 üzerinde çalışırken bir diğer yandan da yeni teknolojiler geliştirmeye deam ediyor. Güney Koreli teknoloji devi Samsung otomotiv alanında da yeni teknolojiler geliştiriyor. Samsung’un bu anlamda duyurmmuş olduğu yeni teknlojisiyle birlikte elektirikli araçların geleceği önemli bir ölçüde değişecek.

Samsung’un Galaxy markalı akıllı telefonlarında yer alan bataryalarını da tasarlayan şirket olan Samsung SDI, yeni tanıtmış olduğu yüksek enerji yoğunluğundaki pillerle otomobiller çok daha fazla yol kat edebilecek ve ayrıca bu bataryalar ile birlikte daha hızlı şarj olabilecek. Samsung tarafından geliştirilmiş olan bu yeni şarj hücreleri yaklaşık 20 dakika gibi bir sürede şarj edilebilecek ve bu şarjın sonunda 600 kilometreye kadar sürüş mesafesi sunacak.

Samsung’un geliştirmiş olduğu bu yeni teknolojiyi hali hazırda elektrinikli araç denilince akla gelen ilk firma olan Tesla ile karşılaştıracak olursak Tesla’nın mevcut teknolojisinde 30 dakikalık süper şarj cihazlarıyla birlikte araç 273 km‘ye kadar gidebiliyor.

Samsung’un bu anlamda ki teknolojisi elbette çok güzel ve kullanıcıların epey işine yarayacak ancak Samsung’un açıklamasına göre bu bataryaların seri üretime geçmeleri için uzun bir süreye ihtiyaç var. Samsung’un açıklamasına göre Samsung bu bataryaları 2021 yılında seri üretime çıkartacak. Bu süre zarfından Tesla’nın da boş durmayacağı bilinen bir gerçek. Bakalım ilerleyen günlerde bizleri neler bekleyecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir