Skype Sadeleşmiş Versiyonla Gelecek!

Anlık mesajlaşma platformları arasında önemli bir yere sahip olan Microsoft’un Skype’ı kısa bir süre içerisinde sadeleşmiş bir sürümle kullanıcıların karşısına çıkacak.

Görüntülü konuşma denilince akla gelen ilk uygulamalardan birisi olan Skype‘ın internet bağlantılarının sıkıntılı olduğu durumlarda da çalışabilen bir sürümü üzerinde çalışılıyor.

Sadeleşme Hareketi Devam Ediyor!

Son zamanlarda artık pek çok uygulama dünya genelinde internet bağlantısının olmadığı bölgeler için özel sadeleşmiş olan uygulamalar sunuyor. Bu bölgelerde yaşayan kullanıcılar genellikle eski model telefonla birlikte bu telefonlarda kurulu olan Android kullanıyorlar. Yavaş internetin üstüne bir de akıllı telefonların bu yavaşlığı eklenince kullanıcılar popüler uygulamaları kullanamıyor. Bu durumda pek çok kullanıcı sosyal medya hesaplarından ve diğer uygulamalardan mahrum kalıyor. İlk önce Facebook ile başlayan bu sadeleşme akımına sonrasında Google’un YouTube’u eklenmişti. Şimdi ise Microsoft Skype’ın sadeleşmiş sürümünün çok kısa bir süre içerisinde Google Play Store‘da yer alacağını açıkladı.

Sadece 13 MB Olacak!

Microsoft’un CEO’su olan Satya Nadella‘nın açıklamasına göre; İnternet’in sınırlı olduğu bölgelerde kullanıma sunulacak olan Skype Lite ile birlikte görüntülü konuşma uygulaması yeniden elden geçirilecek. Skype Lite‘ın boyutu sadece 13 MB olacak ve eski nesil Android akıllı telefonlarda rahatça çalışabilecek. Dünya genelinde pek çok kişi tarafından kullanılan Skype’ın bu hafifleştirilmiş sürümünün ilk olarak Hindistan’a sunulması bekleniyor. Skype’ın hafifleştirilmiş sürümünün ülkemizde kullanıma sunulup sunulmayacağı ise bilinmiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir