Sony PlayStation 4 Yeni Güncellemesiyle Önemli Özelliklere Sahip Oluyor!

Sony’nin sevilen oyun konsolu olan PlayStation 4 önemli özellikleri getirecek olan 4.50 sürüm güncellemesinin detayları şekillenmeye başladı!

PlayStation 4 kullanıcıların beklediği özellik sonunda PlayStation 4’e geliyor. Sony PlayStation 4’lere gelecek olan yeni güncelleme ile birelikte harici sabit disk desteğinin geleceğini açıkladı. Yeni güncelleme ile birlikte PS 4 kullanıcıları artık oyunlarını harici hard disklerine indirip, yükleyebilecek ve istedikleri gibi oynayıp bu oyunlara erişebilecekler. Sony’nin PlayStation 4 kullanıcılarına epey geç olarak getirdiği bu özelliği aslında uzun süredir Xbox One kullanıcıları kullanıyordu.

PlayStation Blog üzerinden yayınlanan açıklamaya göre PlayStation 4’ün 4.50 ( kod adı Sasuke ) sürümünde boyutu 8 TB‘a kadar olan USB 3.0 HDD’leri PlayStation 4’e takmak ve bu HDD’lere oyunlarını indirip bu HDD’ler üzerinden oyunları oynayabilecekler. PlayStation 4 kullanıcılarının tek yapması gereken ise HDD’lerini USB portuna takmak.

Oyun severler Save dosyası dışında tüm oyunları ve uygulamaları harici sabit diske yüklemek mümkün hale geliyor. Harici depolama alanına yüklenen oyun ve uygulamalar homescreen’de her zaman olduğu gibi görünecek.

PlayStation 4’e Gelecek Olan Sasuke Güncellemesiyle Gelecek Olan Diğer Özellikler Belli Olmaya Başladı!

Sony’nin PlayStation 4’lere getireceği yeni güncellemenin özellikleri belli olmadığı için sadece bazı özellikleri açıklandı. Yeni güncelleme ile birlikte uzun süredir konuşulan ve eski oyunların performansını iyileştireceği söylenen Boost Mode yeni güncelleme ile birlikte PlayStation 4‘e gelecek. 4.50 sürümüyle geleceği kesinleşen diğer özellikler ise ;

Duvar kağıtları değiştirilebilecek.
Yeni, daha sade ve toparlanmış bildirim listesi.
PS tuşuna basılı tutulunca açılan Quick Menu’ye yeni iyileştirmeler ve özellikler.
PlayStation VR ile 3D Blu-ray izleme özelliği.

PlayStation 4’e gelecek olan bu yeni güncellemeye şimdilik sadece Beta programına dahil olan kullanıcılar erişebiliyor. Sony’nin geçmişteki PlayStation güncellemelerini kullanıcılarına sunma sürelerine bakacak olursak kısa bir süre içerisinde bu güncellemenin tüm kullanıcılara sunulacağını söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir