Sony PlayStation VR Türkiye’de Satışa Çıktı!

Sony’nin sanal gerçeklik gözlüğü olan PlayStation VR sonunda Türkiye’de de satışa sunuldu. İşte merakla beklenen Sony PlayStation VR’ın satış fiyatı ve satışa çıkacağı tarih.

Sony’nin çok sevilen sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR dünya genelinde pek çok kişi tarafından satın alınıyor. Sony’nin sevilen oyun konsolu PlayStation 4 oyunlarını sanal gerçeklik teknolojisiyle buluşturan Sony PlayStation VR sonunda Türkiye’de satışa çıktı.

Sony PlayStation VR’ın Fiyatı PlayStaiton Pro İle Aynı!

Sony’nin PlayStation VR‘ı ülkemidez 24 Ocak‘tan itibaren satışa çıkacak. Sony tarafından satışı gerçekleştirilecek olan PlayStation VR’ın ülkemizde 1699 TL‘den satışa çıkacağı açıklandı. Ülkemizde ki oyuncuların epey yüksek bulduğu bu fiyat karşısında PlayStation VR‘ın ne kadar satacağı bilinmiyor ancak oyun severler PlayStation Pro ve PlayStation VR’ı birlikte almak isterlerse 3.398 TL ödeyecekler. Bilindiği gibi Sony PlayStation Pro‘nun fiyatı da ülkemizde 1699 TL olarak açıklanmıştı.

PlayStation VR Güçlü Özelliklerle Dikkat Çekiyor!

Sony’nin ilk sanal gerçeklik gözlüğü olan Sony PlayStation VR’ın özelliklerine gelecek olursak 5.7 inç büyüklüğünde OLED bir ekran bulunuyor ve PlayStation VR’da kullanılan bu ekran 1920 x RGB x 1080 çözünürlüğünde ve 100 derecelik bir görüş açısını destekliyor. Bu ekran ayrıca 120 Hz – 90 Hz arasında bir yenileme süresi sunuyor. PlayStation VR ayrıca ivme ölçer, jiroskop gibi sensörleri bulunduruyor ve aynı zamanda HDMI ve USB bağlantılarını da bünyesinde barındırıyor.

Sony, PlayStation VR için sürekli olarak uygulama arşivini ve oyunlarını güncelliyor. Sony’nin PlayStation VR’ı ayrıca saniyede 120 kare oynatabiliyor, kullanıcılar PlayStation VR ile birlikte çok iyi 360 derece oyun ve video keyfini yaşayabiliyor.

PlayStation VR’da ayrıca oyun severlerin oyunlarını oynarken arkadaşlarıyla sohbetlerine devam etmeleri için PlayStation VR’da dahili mikrofon bulunuyor. Bakalım Sony’nin ilk sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR bu yüksek fiyatına rağmen ülkemizde oyun severler tarafından satın alınacak mı ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir