Super Mario Run Haftaya Android’e Geliyor!

Nintendo’nun geçtiğimiz yıl duyurduğu mobil oyunu Super Mario Run sonunda Android kullanıcıları tarafından da oynanabilecek!

Nintendo’nun Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus etkinliğinde tanıttığı Super Mario Run oyunu iOS kullanıcıları tarafından 15 Aralık 2016 tarihinden itibaren indirilmeye sunulmuştu. Kısa bir sürede çok fazla kullanıcı tarafından indirilen ve oynanan Super Mario Run oyunun Android’e gelip gelmeyeceği belli değilken Android için zararlı yazılım içeren sahte sürümleri de çıkışmıştı.

Yaşanılan bu gibi durumların arından oyunun yapımcısı olan Nintendo Super Mario Run’ın Android sürümünün de kısa bir süre içinde çıkacağını duyurmuştu. Nintendo’nun bu açıklamasının üzerinden aylar geçti ve Android kullanıcılarının meraklı bekleyişi sona erdi. Super Mario Run oyunu Android için 23 Mart tarihinde indirmeye sunulacak.

Nintendo bilindiği gibi 15 Aralık tarihinde iOS için sunduğu Super Mario Run oyunu ile ilgili de önemli bir açıklama yaptı. Nintendo’nun açıklamasına göre Super Mario Run oyunu iOS için 23 Mart tarihinde özel bir güncelleme alacak. Bu yeni güncelleme ile birlikte oyuna yeni karakterler gelecekken ayrıca ücretsiz bölümlerin sayısı da arttırılacak. Nintendo’nun açıklamasına göre bu özellikler Android kullanıcılarına da sunulacak.

Oyunun Android işletim sistemi için ön kayıt sayfasını dileyen kullanıcılar Google Play Store üzerinden bulup kayıt olabilir ve oyun çıktığı an bildirim alabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir