Twitch Kendi Sosyal Medya Platformu Olen Pulse’u Tanıttı!

Oyun yayıncılığı denilince akla gelen ilk platformlardan birisi olan Twitch’in kendi sosyal medya platformu olan Pulse’u tanıttı!

Oyun yayıncılığı konusunda pek çok oyun severin tercih ettiği ve pek çok kişinin de bu yayınları izlediği uğrak bir yer olan Twitch son zamanlarda farklı atılımlar gerçekleştiriyor. Son olarak Twitch kendi platformu üzerinden oyun satışına kısa bir süre içerisinde başlayacaktı. Kullanıcılar tarafından çok sevilen bu özelliğin ardından Twitch şimdide Twitter benzeri bir haber akışı olan Pulse‘u tanıttı.

Twitch’in yeni duyurmuş olduğu Pulse sosyal medya ağı ile özet akışına metin, video, resim veya gif güncellemelerini gönderip ağındaki kişilerle paylaşabilecekler. Twitch bu hizmetiyle birlikte oyun severlerin Twitch platformuna olan bağlılıklarının daha da artacağı düşünülüyor. Bilindiği gibi yayıncılar diğer oyunculardan bilgi almak için Facebook, Twitter ve diğer sosyal medya ağlarını kontrol ediyordu. Twitch’in bu hamlesiyle birlikte sadece Twitch platformunu kontrol etmeleri yetecek.

Kullanıcılar aynı anda hem canlı yayın yapabilecek ve bir diğer yandan da Pulse ile diğer kullanıcıların tepkilerini görebilecek. Bilindiği gibi Microsoft ve Sony’nin oyunculara sunduğu sosyal uygulamaların yanında Twitch’in bu hamlesi oldukça mümkün görünüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir