Volkwagen Araçları Amazon Alexa İle Akıllanacak!

Ünlü Alman araba üreticisi Volkwagen araçlarında Amazon’un yapay zekası Alexa’yı kullanacağını açıkladı. İşte Volkwagen ve Amazon ortaklığının detayları.

Araba üreticileri araçlarını daha akıllı hale getirmek için pek çok teknoloji gelişmeyi yakından takip ediyor. Bu anlamda ünlü araba üreticisi Ford araçlarında Amazon’un yapay zekası Alexa‘yı getireceğini duyurmuş ve kısa bir süre içerisinde Amazon Alexa özellikli araçlarını tanıtacağını duyurmuştu.

Volkwagen Araçlarına Amazon Alexa Geliyor!

Görünüşe bakılırsa Amazon’un yapay zekası Alexa‘yı tek kullanan araba üreticisi olmayacak. Ford‘un ardından ünlü Alman araba üreticisi Volkswagen‘de arabalarında Amazon’un yapay zekası Alexa‘yı kullanacak. Amazon Alexa ile donatılacak olan Volkwagen araçları önemli özelliklere sahip olacak. Bu özelliklerden en önemlileri ise;

Aracın kilitli veya kilitli olup olmadığı
Araçta kalan yakıtın ne kadar olduğu
Aracın hasar görüp görmediği
Aracın kilitlerinin açılması ya da kapatılması
Aracın uzaktan korna çaldırılabilmesi
Araç için çeşitli alışverişlerin yapılarak siparişlerin verilmesi
Mevcut trafik verilerine göre rota isteme
Yolculuk hedefine göre yolculuğun ne kadar süreceğine dair detayların öğrenilmesi
Evden ayrılmadan önce uzaktan seyahat planlaması
Evdeyken dinlediğiniz bir radyoyu araçta dinlemeye devam etme
Hatırlatma sistemi ile yapılacakların unutulmaması

Volkswagen Araçlarına Amazon Alexa 2018 Yılında Gelecek!

Oldukça heyecan verici olan bu özelliklerin Volkwagen araçlarına ne zaman geleceği ise bilinmese de Volkwagen ve Amazon, Alexa’nın Volkwagen araçları için henüz geliştirme aşamasında olduğunu söylüyor. Ford için 2017 yılında gelecek olan Amazon Alexa’nın Volkwagen araçları için de 2017 yılı içinde gelebileceğini söyleyebiliriz. Kesin bir tarih söylemek gerekirse araçlarda yapay zeka yılı olarak 2018‘i ilan edebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir