WhatsApp Artık Bu Telefonlarda Çalışmayacak!

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp uzun süredir dile getirdiği kararını uygulamaya soktu. WhatsApp artık bu telefonlarda çalışmayacak.

Anlık mesajlaşma denilince akla gelen ilk uygulama olan WhatsApp uzun süredir dile getirdiği BlackBerry OS ile birlikte bazı eski işletim sistemlere verdiği desteği sonunda sonlandırıyor. Bilindiği gibi WhatsApp daha önceden de pek çok kez bu sistemlere olan desteğini kısa bir süre içerisinde sonlandıracağını dile getirmişti.

Dünya genelinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp bir yandan kendin geliştirmeye devam ederken bir yandan da eskiyen sistemlere olan desteğini çekiyor.

30 Haziran Son Gün!

İşlerim sistemlerinin belli aralıklarla yenilendiğini düşünürsek artık şirketler eskiyen işletim sistemlerine destek vermiyor. Bu sebeple uygulama üreticileri de bu destek görmeyen işletim sisitemleri için yazılımlarını güncel tutmak ya da yazılım desteği sunmaktan kaçınıyor. WhatsApp yapmış olduğu önceki açıklamalarda artık bazı işletim sistemlerinde uygulamanın kullanmayacağını açıklamıştı. WhatsApp’ın son açıklamasında desteğin çekileceği o tarih belli oldu. Kullanıcıların WhatsApp’ı kullanmaları için telefonlarını güncellemeleri gerekecek.

Yapılan açıklamaya göre WhatsApp artık BlackBerry OS, BlackBerry 10, Android 2.1, Android 2.2, Windows Phone 7, Nokia S40, Nokia S60, iPhone3GS ve iOS 6 işletim sisteminde kullanılmayacak. Bilindiği gibi WhatsApp son zamanlarda sesli arama, görüntülü arama gibi özelliklerle birlikte son olarak hikaye benzeri status özelliğini getirmişti. WhatsApp’ın bu kararının amacının eski teknolojilere sahip olan akıllı telefonların bu özelliği kaldırmayacak olduğu düşünülüyor.

Son olarak WhatsApp bu platformlardan çekeceği tarihi 30 Haziran 2017 olarak açıkladı. WhatsApp’ın bu kararından geri dönmesi beklenmiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir