WhatsApp’a Önemli Yenilik Geliyor!

WhatsApp’a kullanıcılar için çok faydalı olacak yeni bir özellik geldi. İşte WhatsApp’ın o önemli özelliğinin detayları.

Anlık mesajlaşma enilince akla gelen ilk uygulamalardan olan WhatsApp sürekli olarak yeni özelliklerle güncellenmeye devam ediyor. Kısa bir üsre önce iOS platformunda önemli bir güncelleme alan WhatsApp bu güncellemeyle birlitke iOS kullanıcıları için de çevrimdışı mesaj gönderme özelliğini aktif hale getirmişti. Kullanıcılar için oldukça hayati öneme sahip olan bu yeniliğin ardından WhatsApp’a bir önemli özelliğin daha geleceği ortaya çıktı.

Anlık Konum Takibi Yapılacak!

WhatsApp ile ilgili gelen son iddialara göre WhatsApp’a gelecek olan bu yenilik grup sohbetinde çok faydalı olacak. WhatsApp’a gelecek olan bu yeni özellikle birlikte grup kullanıcıları katılımcıların anlık konumlarını takip edebilecekler. İnternette sızan görsellere bakıldığında canlı konum takibi özelliğinin 1,2,5 veya süresiz olarak aktif hale getirilebileceği görülüyor. WhatsApp ilk başta bu özelliği varsayılan olarak kapalı tutsa da kullanıcılar diledikleri seçeneği seçebilecekler.

WhatsApp’a gelecek olan bu yeniliğin pek çok kişinin işine yarayacağı aşikar ancak WhatsApp’a gelecek olan yenilik sadece anlık konum takibiyle sınırlı değil. WhatsApp’a gelecek olan bir diğer önemli yenilik ise yanlış mesaj ya da yanlış kişilere gönderilen mesajların iptal edilebilme özelliği.

Mesajlar Artık Değiştirilip İptal Edilebilecek!

Kullanıcılar gönderdikleri mesajları iptal edebilmelerine imkan sağlayacak olan bu yeniliğin kullanımı ise oldukça basit olacak. Kullanıcılar bu özellik için ilk başta yanlış gönderdikleri mesaja tıklayacaklar ve bunun ardından menü sekmesinden iptal et (remoke) seçeneğine tıklamaları gerekecek. Kullanıcıların bu özelliği kullanmaları için mesajların alıcıya ulaşmaması gerekiyor.

WhatsApp’ın bu yeni ve bir o kadar önemli özellikleri şimdilik test aşamasında ve ne zaman hayata geçeceği belirsizliğini koruyor. WhatsApp’a bu önemli özelliklerin kısa bir süre içinde geleceği düşünülüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir