Windows 10 Creators Update İle Gelecek Olan Yeni Özellikler Belli Olmaya Başladı!

Microsoft’un sevilen işletim sistemi Windows 10’a önümüzdeki aylarda gelecek olan Windows 10 Creators Update ile birlikte nelerin geleceği netleşmeye başladı. İşte o önemli yenilikler!

Miicrosoft’un kısa zamanda büyük işler başaran ve kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen yeni işletim sistemi Windows 10’a gelecek olan Creators Update ile birlikte Windows 10’a hangi özelliklerin ekleneceği belli olmaya başladı.

Microsft’un Windows Insider programının başındaki isim olan Dona Sarkar tarafından paylaşılmış olan yeni bir blog gönderisinde Microsoft’un Windows 10 Creators Update’inde yapacağı önemli değişikliklikleri ve yeniliklerin uzun bir listesini paylaştı. Paylaşılan bu listeyle birlikte Windows 10 Creators Update’de şekillenmeye başladı.

Microsoft Edge’e Önemli Özellikler!

Creators Update Windows 10’da pek çok uygulamaya önemli yenilikler getirecek. Windows 10 ile birlikte hayatımıza dahil olan Microsoft’un yeni internet tarayıcısı Edge, artık web ödemelerini destekleyecek. Microsoft Edge’e gelecek olan bu yenilik şimdilik test ediliyor. Ayrıca Microsoft Edge’e “sekme depolama” işlevi ise sekmeleri adres çubuğunun yanında bir arada saklama özelliğine kavuşuyor. Son olarak Microsoft Edge’de Flash içeriğini varsayılan olarak engelleyecek ve Microosft bu sayede Apple ve Google’ı izlemiş olacak.

Uygulamalara Cortana Desteği!

Windows 10’a gelecek olan bu güncelleme ile birlikte Microsoft’un sesli asistanı Cortana daha akıllı olacak. Windows 10 Store’a eklenecek olan yeni “Better with Cortana” kategorisinde Cortana ile kontrol edilebilecek yeni uygulamalar yer alacak. Apple’ın sesli asistanı olan Siri’nin uygulama desteği sunmasının ardından Microsoft’un Cortana’sı da artık üçüncü parti uygulamalara da destek vermiş olacak. Ayrıca Cortana hatırlamak istenilen şeyleri haftalık ya da aylıkolarak kullanıcılara aktaracak.

Ayrıca Windows 10’a gelecek olan yeni güncelleme ile birlikte geri dönem başlat menüsü artık daha toplu olacak. Başlat menüsünde yer alan uygulamalar artık kullanıcıların kullanım sıklığına göre daha özel olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir