Windows 10’un Yeni Görünümü Ortaya Çıktı!

Yazılım devi Microsoft’un son işletim sistemi olan Windows 10’a olan güncellemeleri devam ediyor. Microsoft’un yeni Windows 10 güncellemesinde Windows 10 görünümünde önemli değişiklikler olacak. İşte tüm detaylar.

Kullanıcların severek kullandığı Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10’a Microsoft 2016 yılı içerisinde önemli özellikler içeren yeni güncellemeler getirmişti. Microsoft’un her yıl düzenli olarak çıkartacağını duyurduğu “yıl dönümü güncellemeleri“‘nin 2017 yılında çıkacak güncellemesi için Microsoft’un çalışmaları son hızla sürdürülüyor.

Yeni Güncellemenin Detayları Mspoweruser Tarafından Sızdırıldı!

Microsoft’un Windows 10’a getireceği bu güncelleme Mspoweruser tarafından sızdırıldı. Sızdırılan bu bilgiye göre Microsoft’un bu güncellemesi Project Neon olarak adlandırılıyor. Bu yeni güncelleme ile birlikte Windows 10 arayüzünde önemli değişiklikler meydana gelecek ve Windows 10 daha modern bir tasarım arayüzüne sahip olacak. Windows 10 bu güncelleme ile birlikte Windows 10 çıktığpından beri ilk olarak arayüz güncellemesi almış olacak.

Aero Glass Özelliği Geri Geliyor!

Microsoft’un ilk olarak Windows Vista ile kullanıma sunduğu o zamanın ekran kartları tarafından desteklenmeyen bir özellik olan Aero özelliği Windows 7 ile birlikte kullanıcıların vazgeçemediği özelliklerden birisi olmuştu. Windows Vista ile başlayan ve Windows 7 ile devam eden bu şeffaf görüntü özelliği olan Aero özelliği Windows 8 ile kısmen kaldırılmış ve Windows 10 ile birlikte ise tamamen kaldırılmıştı. Gelecek olan bu güncelleme ile birlikte Windows 10’a “Aero Glass” özelliği kısmende olsa gelecek.

Windows 10’a gelecek olan yeni güncellemede sistemin yönetim menülerine dair çok fazla detaylar bulunmasa da Microsoft’un bazı uygulamalarının bu yeni tasarım anlayışıyla birlikte yenilendiğini görülüyor. Yeni güncelleme ile birlikte Windows 10’un önemli uygulamaları artık çok daha şık ve akıcı çalışıyor ayrıca bu uygulamalara çok hoş animasyonlar da eklenmiş.

Microsoft’un bu yeni güncellemesinin ne zaman kullanıcılara sunulacağı bilinmese de Microsoft’un bu yeni güncellemeyi yaz aylarında Windows 10 kullanıcılarına sunması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir