Yeni Nintendo switch geliyor!

Karşınızda yeni oyun konsolu Nintendo Switch, Nintendo uzun zamandır üzerinde çalıştığı deneme sürümünü gerçekleştirdiği Switch modelini tanıtmak için gün sayıyor.

Yeni Nintendo Switch Mart ayının ilk haftalarında kullanıcılarıyla buluşacağı belirtildi.

Nintendo Switch’in satış fiyatları şirket tarafından açıklandı. Ürün ABD üzerinde 300 dolar, Japonya’da 30 bin yen, İngiltere’de 280 sterlin olarak belirlendi. Nintendo Switch’in yeni fiyatı henüz Türkiye’de netlik kazanmadı.

Oyun konsolu Nintendo Switch özellikleri itibariyle de adını sıkça andıracak. Cihazın her iki tarafına kontrol cihazı eklenerekte tablet olarakta kullanılabilecek. Yeni switch Wii konsolunda olduğu hareketleri algılama özelliğine de sahip olacak.

Nintendo en switch’ten önceki çıkarmış olduğu Wii U’dan beklediği satış rakamlarını yakalayamadığı için switch ile istediği satış rakamlarını yakalamayı amaçlıyor.

Switch, Nintendo tarafından geçtiğimiz yılın Ekim ayında duyurulmuştu. Taşınabilir özellikte olan switch bu özelliğinin yanında ev konsolu olarakta kullanılabilecek.

Şirket yaptığı son açıklama da 80 üzeri oyunun üzerinde çalışılarak, geliştirilmekte olduğunu vurguladı. Bu oyunlar arasında 2017’nin ikinci yarısında yayınlanacak olan Super Maio Odyssey adlı Mario oyunun da olduğunu bildirdi.

 

Nintendo’nun son açıklamalarından satır başları;

-Yeni Konsol’un dahili hafızası 32 GB olacak ve SD ile artırılabilinecek.

-Cihaz da bölgesel dili kaldırma seçeneği de bulunacak.

-Oyuncular internet yardımıyla birbirleriyle Online oyun oynamanın keyfini bir  süreliğine yaşabilecek çünkü şirket    bu uygulamayı bir süre sonra ücretli hale getirecek.

-Konsol sosyal fonksiyonlar için aynı zaman da akıllı bir telefon uygulaması da olabilecek.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir