Yeni “Nokia 6” Geliyor

Cep telefonu denince akıllara ilk gelen markaların başında Nokia şu sıralar adını anımsatmaya çalışmak için kolları sıvamış durumda. Nokia yeni modelini üretmeye başladı yeni telefonun özellikleri ve tasarımı merak konusu ayrıca telefon tedavüle geçti yanlız şimdilik sadece çin’de satışa çıkarıldı. Peki yeni Nokia 6‘nın özellikleri ve detayları nasıl?

Bildiğimiz gibi Nokia bir zamanlar ilk cep telefonlarıyla piyasalarda rakipsiz olan markaydı. Symbian işletim sistemin modeline geçen ardından kendini güncellemeyerek adının izini yavaş yavaş unutturdu. İOS veya Android cihazların benzeri sürümüne kullanmayınca piyasadan tutunduğu yeri kaybetmeye başladı.

Nokia yeniden piyasalara göz kırptı ve yeni modelini kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Nokia geçmişte kullanmış olduğu Symbian işletim sistemini terk etti. Yeni gelecek olan Nokia 6‘nın işletim sistemi Android olacak ve cihaz teyid edilmemiş bilgilere göre sadece Çin’de olacak .

Nokia Sil Baştan Geliyor

Telefonun üretildiği ve tasarlandığı yer bir çoğunuzun bildiği gibi Finlandiya, Yeni telefonun adı “Nokia 6” Menşei Çin merkezli üretilecek olan yeni Nokia 6 ilk Android işletim sistemli Nokia telefonu olarakta hafızalarda yer edinicek. Android Nougat sürümlü işletim sistemiyle karşımıza çıkacak olan yeni telefonun ekranı 5.5 inç olacak. Ön ve arka kameraya sahip olacak Ön kamera 16 MP tasarlanırken, Arka kamerada 8 MP olarak tasarlanacak.

Yeni Nokia 6 teknik özellikleriyle de adından söz ettirecek ve performans bakımından da başarılı olması bekleniyor. Nokia 6’nın Ram’i 4 GB olacak ve kullanılan işlemciyse Qualcomm Snapdragon 430 olacak. Telefonun depolama kapasitesi artan ihtiyaçlarla beraber 64 GB olarak tasarlandı.

Nokia Çin Menşei’li üretileceği için firma, telefonun şimdilik sadece Çin pazarındaki kullanıcılarıyla buluşacağını belirtti.

Çin’de çıkacak olan telefonun satış fiyatı ise 246 dolar olarak belirlendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir