YouTube Artık Çevrimdışı Çalışabilecek!

Video denilince akla gelen ilk platform olan YouTube kullanıcılara önemli bir yenilik sundu. Artık YouTube’un çevrimdışı çalışabilen bir uygulaması bulunuyor. İşte tüm detaylar.

YouTube, WiFi bağlantı hızı düşük ve internet bağlantısı olmayan bölgeler için YouTube Go uygulamasını geliştirdiği. Yeni geliştirilen YouTube Go uygulamasıyla birlikte mevcut bağlantının yavaş olması ya da kopması durumunda kullanıcılar videoları kopma sorunu yaşamadan izlemeye devam edebilecekler.

YouTube’un bu uygulaması ilk defa geçtiğimiz yılın ikinci yarısında Hindistan için düzenlenen Google etkinliğinde görücüye çıkmıştı ve uygulamanın 2017’de kullanıma hazır olacağı açıklanmıştı. YouTube Go, Facebook Lite gibi internet bağlantısının yavaş ve kalitesiz olduğu yerlerde kullanıcıların videolarını rahat bir şekilde izlemelerine imkan tanıyacak.

YouTube İçerikleri İndirilebilecek!

YouTube Go uygulaması sayesinde kullanıcılar diledikleri şekilde videoları çevrimiçi ve canlı bir şekilde de izleme imkanına sahip olacaklar. Ancak kullanıcıların internet bağlantılarının yetersiz ya da olmaması durumunda kullanıcılar videoları cihazlarına indirip diledikleri yerden izleyebilecekler. Kullanıcıların videoyu indirmeye karar vermeleri durumunda YouTube Go uygulaması kullanıcıların cihazlarında ne kadar depolama alanı olduğunu ve bu alanın ne kadarının kullanılabilir durumda olduğunu gösteriyor. YouTube Go uygulaması ayrıca indirilmek istenen içeriğin mevcut bağlantı hızıyla ne kadar sürede cihaza ineceğini de kullanıcılarına gösteriyor.

İndirilen İçerikler Bluetooth İle Gönderilebilecek!

YouTube Go ile birlikte ayrıca indirilen videoları BlueTooth bağlantı noktasıyla diğer kullanıcılarla paylaşmak mümkün hale geliyor. Kotalı ya da gidecekleri yerde internet bağlantısı olmayan kullanıcılar için geliştiren YouTube Go uygulaması kaliteli ya da sınırsız bağlantıya sahip kullanıcılar için hitap etmiyor.

Şimdilik sadece Hindistan için Google Play Store mağazasında bulunan YouTube Go test aşamasında. Yakın bir zamanda beta sürecini tamamlayacak olan YouTube Go’nun ülkemiz için çıkıp çıkmayacağı ise bilinmiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir