YouTube Yeni Özelliğini Duyurdu!

Popüler video izleme ve paylaşama platformu olan YouTube son zamanlardaki büyümesini elbette ki bünyesinde bulunan içerik üreticilerine borçlu. YouTube içerik üreticilerinin içeriklerini üretmeye devam etmeleri için içerik üreticilerine yeni kazanç kapıları sağlamaya devam ediyor. İşte YouTube‘un içerik sağlayıcıları için yeni gelir kapısı ve çok daha fazlası.

Popüler video platformu olan YouTube içerik üreticilerine para kazanmalarına yardımcı olmaları için yeni bir yöntem geliştirdiğini açıkladı. YouTube’un SuperChat adındaki yeni özelliğini duyurdu.

İzleyicilerin Yorumları Ödedikleri Ücrete Göre Kalıcılık Gösterecek!

YouTube’un Fan Funding‘in yerini alacak olan bu sistem yayın sırasında yapılmış olan yorumlar yoluyla çalışıyor. Yayını izleyen izleyiciler belli bir miktarda ödeme yaparak yapmış oldukları yorumları ön planda tutabiliyor. İzleyicilerin paylaştığı bu yorumlar yayıncının dikkatini çekmek için farklı fon renklerine sahip olabilecek. izleyicilerin paylaştığı bu yorumun ne kadar süreyle öne çıkartılacağı izleyicilerin yapmış olduğu ödemeye göre değişecek.

YouTube’un Bu Özelliğini Yakında Kullanıma Açacak!

YouTube SuperChat özelliğinde ön çıkacak olan bu yorumlar için ödenecek tutarı kullanıcıların kredi kartlarından çekecek. Yani bir anlamda izleyicilerin yorumlarının öne çıkması için 18 yaşından büyük olmaları gerekiyor. Beta sürümünün ortaya çıkan bu yeni özelliğin 31 Ocak 2017 tarihinde tüm dünyada kullanılacağı düşünülüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir