ZTE Dünyanın En Hızlı Akıllı Telefonunu Tanıttı!

Çinli ZTE firması uzun süren sessizliğini MWC 2017 fuarında bozdu. ZTE MWC 2017‘de dünyanın en hızlı akıllı telefonunu tanıttı!

MWC 2017 devam ederken en ilginç sunumlardan birisi de Çinli ZTE‘den geldi. ZTE dünyanın en hızlı 5G telefonunu ürettiğini iddia etti etmesine ancak gel gelelim ZTE’nin bu telefonunun ne bir kasası var ne de piyasaya sunulma ihtimali.

ZTE’nin açıklamasına göre ZTE Gigabit, 5G hızlara ulaşabilen ilk akıllı telefon olarak karşımıza çıkıyor. ZTE’nin konsept cihazı olan bu cihaz satın alınabilecek bir telefona dönüşmeyeceği için heyecanlanmaya hiç gerek yok. ZTE‘nin bu cihazı 1Gbps hızlarına yani bir anlamda şimdinin telefonlarından 10 kat daha hızlı bir bağlantıya ulaşıyor.

Bir türlü görünmeyen ZTE Gigabit’in teknik detayları kısmında ise Qualcomm‘un X16 modelim yer alıyor ve bu sayede “taşıyıcı birleştirme” özelliğiyle sunuluyor. 4 x 4 MIMO anten teknolojisiyle sunuluyor ve bu cihaz Qualcomm‘un Snapdragon 835 işlemcisinden güç alıyor.

ZTE herhangi bir telefon ya da telefon tasarımı göstermeden bu duyuruyu gerçekleştirdi ancak ZTE bu yeni akıllı telefonunu en geç bir ya da iki sene içerisinde ticari anlamda satışa çıkacağını açıkladı. ZTE’ye göre bu telefon 4G LTE ağına kıyasla veri işlemede üç kat daha güçlü. Bakalım ZTE’nin bu cihazı açıkladığı gibi 2 yıla kadar satışa çıkacak mı ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir